دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۸:۴۹ | ۱۳۹۸/۰۴/۱۸
کدام خودروها می توانند در خطوط ویژه برانند؟
۱۸:۴۹ | ۱۳۹۸/۰۴/۱۸
اجاره خودرو

کدام خودروها می توانند در خطوط ویژه برانند؟

پرشین خودرو: رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت شرایط تردد خودروهای امدادی، انتظامی و خدماتی از خطوط ویژه را تشریح کرد.

به گزارش پرشین خودرو، سردار محمدرضا مهماندار رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت، درخصوص این مطلب که کدام دسته از خودروها اجازه تردد در خطوط ویژه را دارند، اظهار داشت: اساساً برابر قانون خودروهای امدادی و برخی خودروهای خدماتی اجازه تردد در خطوط ویژه و اضطرار را دارند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت با بیان این مطلب که تشخیص اینکه خودروهای فوق در حال ماموریت هستند یا نه؛ برعهده پلیس نیست، تصریح کرد: همین قدر که خودروهای عبوری از خط ویژه، از علائمی نظیر چراغ گردان یا آژیر استفاده کنند این امر نشان می‌دهد که در حال ماموریت هستند.


وی گفت: حتما وظیفه خود سازمان‌ها و حراست‌هایشان است که این موارد را کنترل کنند تا خدای نکرده از وسیله نقلیه با استفاده از علائم فوق به عنوان یک ماموریت کاذب استفاده نشود.

سردار مهماندار افزود: قانونا آن چیزی که ما کنترل می‌کنیم آن است که اگر آمبولانس یا خودروهای پلیس از چراغ گردان و علائم استفاده کنند برای ما محرز می‌شود که در حال ماموریت هستند؛ قطعا وقتی یک آ‌مبولانس اعلام می‌کند در حال ماموریت است نگه داشتن و کنترل آن می‌تواند خسارت جبران‌ناپذیری را به دنبال داشته باشد.

این مقام ارشد پلیس تهران تاکید کرد: ما فقط با علائم، آرم و نوع ماشین کار داریم و بقیه کنترل‌ها به عهده خود سازمان‌‌ها است.

سردار مهماندار در پاسخ به این پرسش که به طور مثال ماشین حمل غذای پرسنل پلیس از خطوط ویژه تردد می‌کند، گفت: فقط خودروهای انتظامی و عملیاتی که در حال ماموریت فوریت پلیسی هستند می‌توانند از خط ویژه تردد کنند نه ماشین حمل غذا؛ اگر چنین مواردی باشد حتما تذکر داده و برخورد خواهد شد.

منبع: فارس

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
خطوط ویژهپلیس
نظر بینندگان
!
!
!