سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۲۶ | ۱۳۹۸/۰۴/۲۱
مخابره پیام های سیاسی از نمایشگاه های خودرو و قطعات
۱۲:۲۶ | ۱۳۹۸/۰۴/۲۱
اجاره خودرو
/اختصاصی/یک کارشناس خودرو مطرح کرد:

مخابره پیام های سیاسی از نمایشگاه های خودرو و قطعات

پرشین خودرو: یک کارشناس خودرو گفت: برگزاری نمایشگاه های خودرو و قطعات بیش از آنکه پیام اقتصادی داشته باشد، مخابره کننده پیام سیاسی مبنی بر از هم پاشیدن شیرازه تحریم هاست.

بابک صدرایی در گفت و گو با خبرنگار پرشین خودرو، با بیان این مطلب افزود: واقعیت این است که در شرایط فعلی صنعت خودرو با مشکلات بسیاری دست به گریبان است که بخشی به سوء مدیریت های متوالی باز می گردد و بخشی نیز ناشی از اثرات تحریم ها است.

وی گفت: در شرایط فعلی که بیشتر خودروهای جدید و پرطرفدار خودروسازان داخلی با توقف تولید مواجه شده است، برگزاری نمایشگاه های خودرو و قطعات می تواند تنها نشان دهد که این صنعت قدیمی در اوج تحریم ها نیز هنوز زنده است هر چند با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می کند.

صدرایی با اشاره به اینکه در دنیای امروز، ارتباط داشتن با صنایع کشورهای دیگر نشان دهنده پیشرفت است، برای افزایش بهره وری نمایشگاه های خودرو و قطعات با وجود مشکلات پیش رو، پیشنهاداتی را مطرح کرد و ادامه داد: در شرایطی که با تحریم های شدید و تبعات آن در صنعت خودرو مواجه هستیم و با توجه به اینکه پتانسیل های بسیاری در داخل کشور به صورت بالفعل وجود دارد، می بایست که با فعال سازی این استعدادها نهایت استفاده را ببریم.

وی گفت: می توانیم با سوق دادن نمایشگاه های خودرو به سمت نمایش توانمندی های داخلی و ایجاد پیوند عمیق تر بین صنعت و دانشگاه نخستین قدم را بر داریم.


صدرایی ادامه داد: می بایست با توجه به شرایطی که داریم با ارائه فراخوان از تمام فعالان این صنعت دعوت کنیم تا به ارائه توانمندی ها و اختراعات خود در این حوزه بپردازند چرا که لازم است یکبار برای همیشه به توان داخلی اطمینان کنیم و به رفع مشکلات صنعت خودرو همت گماریم.

این کارشناس خودرو مثالی نیز زد و گفت: در همین سال ها در فضای مجازی استعدادهایی را دیدیم که در حوزه طراحی خودرو، طرح های جذابی برای خودروسازان زدند که می توانستیم با استفاده از این استعدادها به رونق و پیشرفت صنعت خودرو کمک کنیم اما با فرصت سوزی موجبات استعداد سوزی را فراهم کردیم و امروز آن جوانان به استخدام شرکت های خارجی درآمده اند.

وی گفت: همین امروز هم می توانیم این استعدادها را کشف و با فضا دادن به آنان به بومی سازی صنعت خودرو کمک کنیم که در این راه نیاز به کمک نهادهای دولتی احساس می شود.

 

بابک صدراییصدرایی ادامه داد: در این راه وزارت صنعت می تواند به عنوان یک واسطه پا پیش بگذارد و زیرساخت های استفاده از این افراد را فراهم سازد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: به عنوان یک کارشناس خودرو تنها راه نجات این صنعت را بازگشت به استعدادها و نخبه های داخلی و تغییر نگاه مدیریت ارشد به صنعت خودرو و درک نیازهای جامعه از صنعت خودرو می دانم، چرا که در صورتی صنعت خودرو می تواند مولد باشد و چرخ های صنایع دیگر را به حرکت در می آورد که به صورت واقعی تولید کننده خودرو باشیم.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!