شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۱۵:۵۷ | ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
ورود نخستین پرواز حجاج ایرانی به فرودگاه جده
۱۵:۵۷ | ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
اجاره خودرو

ورود نخستین پرواز حجاج ایرانی به فرودگاه جده

پرشین خودرو: نخستین پرواز حجاج جمهوری اسلامی ایرانی روز دوشنبه ۲۴ تیرماه به ظرفیت ۲۵۲ نفر از فرودگاه اصفهان وارد فرودگاه فرودگاه شهر جده شد.

به گزارش پرشین خودرو،  نخستین گروه از زائران مدینه بعد در فرودگاه جده مورد استقبال رئیس و اعضای مؤسسه مطوفی حجاج ایران، رئیس و اعضای ستاد مکه مکرمه و نماینده بعثه مقام معظم رهبری قرار گرفتند.

اکبر رضایی رئیس ستاد مکه مکرمه در حج تمتع ۹۸ گفت: عملیات تشریفات خروج زائران از فرودگاه جده به سهولت انجام شده است؛ زائران از طریق اتوبوس‌های بین شهری عازم شهر مکه مکرمه می‌شوند که عمر این ناوگان حمل و نقل نیز کمتر از ۵ سال است.

وی با بیان اینکه تسهیلات لازم برای انتقال زائران از جده به مکه مکرمه اندیشیده شده است، گفت: تلاش شده تا حد امکان عملیات انتقال زائران در ساعات گرم روز نباشد و به سلامت زائران توجه شده است.

رضایی با بیان اینکه اقامتگاه و استراحتگاه بین راهی (جده تا جحفه و مکه) اندیشیده شده است، گفت: زائران مدینه بعد که وارد فرودگاه جده می‌شوند باید ابتدا راهی جحفه شوند تا بعد از بستن میقات به سمت مکه حرکت کنند.

وی افزود: با توجه به اینکه تردد برخی از کاروانهای مدینه بعد با ساعات شدید شدن گرمای هوا مصادف می‌شود، تسهیلاتی مانند راه اندازی استراحتگاه برای این افراد اندیشیده شده است.

رئیس ستاد مکه مکرمه توضیح داد: این استراحتگاه بین راهی ما بین مسیر جده به جحفه و در حدود ۳۰ کیلومتری دورتر از فرودگاه قرار دارد؛ کاروان‌هایی که در فاصله ۴ بامداد تا ۱۰ صبح وارد جده می‌شوند در طی مسیر در این استراحتگاه ساعتی را سپری خواهند کرد.

به گفته رضایی، راه اندازی این استراحتگاه که برخی از زائران در آن توقف کوتاهی می‌کنند برای رفاه حال آنها اندیشیده شده است و امیدواریم مورد رضایت عزیزان باشد.

وی به پروازهای صورت گرفته از ایران اشاره کرد و گفت: بر اساس برنامه ریزی ها برآورد می‌شود که از امروز حجم کار شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی (هما) که مسئولیت انتقال زائران را به مدینه و جده عهده دار است افزایش قابل توجهی یابد.

رئیس ستاد مکه مکرمه خبر داد: در واقع اوج انتقال زائران ایرانی را طی روزهای آتی شاهد باشیم.

عملیات انتقال زائران ایرانی به عربستان از ۱۷ تیرماه آغاز شده و تا ۲۴ مردادماه ادامه خواهد داشت.

منبع: مهر

نظر بینندگان
!
!
!