شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۴۰ | ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
تداوم آلودگی هوای تهران تا فردا
۱۳:۴۰ | ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
اجاره خودرو

تداوم آلودگی هوای تهران تا فردا

پرشین خودرو: شرکت کنترل کیفیت هوا اعلام کرده امروز و فردا در برخی مناطق تهران وضعیت کیفی هوا به ویژه برای گروه‌های حساس در شرایط ناسالم خواهد بود.

به گزارش پرشین خودرو، شرکت کنترل کیفیت هوا اعلام کرد: پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی در روز جاری (سه شنبه، ۲۵ تیر) است، به گونه ای که برای برخی ساعات افزایش میزان ابرناکی و وزش باد شدید (با بزرگی بالاتر از ۸ متربرثانیه) انتظار می رود که در برخی اوقات احتمال خیزش گرد و خاک و افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت.

همچنین با افزایش تابش نور خورشید و فراهم شدن شرایط لازم برای شکل گیری آلاینده ازن، برای برخی ساعات بعدازظهر (بین ساعات ۱۴ الی ۱۸) افزایش نسبی در غلظت آلاینده مذکور مشاهده خواهد شد.

 

هوای تهران

 

بر این اساس، با توجه به افزایش موقتی غلظت آلاینده ها (از جمله ذرات معلق و آلاینده ازن) در برخی ساعات روز جاری، وضعیت کیفیت هوای برخی مناطق شهر تهران در آستانه شرایط نامطلوب به ویژه برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت. این وضعیت جوی تا روز چهارشنبه کم و بیش تداوم داشته و برخی ساعات همراه با افزایش ابر و وزش باد شدید خواهد بود.

بر طبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا، انتظار می رود در برخی ساعات صبحگاه بیست و ششمین روز از تابستان ۹۸ افزایش موقتی در غلظت آلاینده ها مشاهده شود که عمدتاً ناشی از ازدیاد تردد وسایل نقلیه در این بازه زمانی خواهد بود. همچنین وزش باد در برخی ساعات روز چهارشنبه احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به همراه خواهد داشت. از این رو، با توجه به احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق و آلاینده ازن در برخی ساعات روز چهارشنبه، انتظار می رود وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت در محدوده مرزی بین شرایط سالم و ناسالم برای گروه های حساس قرار داشته باشد.

منبع: مهر

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!