شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۱۱:۰۱ | ۱۳۹۸/۰۴/۲۸
نیسان اسکای‌لاین جدید، نامی آشنا در سرزمین ژاپنی ها +تصاویر
۱۱:۰۱ | ۱۳۹۸/۰۴/۲۸
اجاره خودرو
/اختصاصی/

نیسان اسکای‌لاین جدید، نامی آشنا در سرزمین ژاپنی ها +تصاویر

پرشین خودرو: شاید کمتر کسی را بتوان پیدا کرد که اسکای‌‌لاین افسانه ای را نشناسد، اما آیا اسکای‌لاین جدید همان روح خشمگین قدیمی است؟

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، چند دهه‌ است که نیسان مدل افسانه ای GT-R را در سبد تولیدات خود دارد و در اوج دهه 90، این برند از اخرین نسل Skyline بر روی GT-R پرده برداشت تا یادگاری از یک دهه‌ غیرقابل تکرار برجای بگذارد، و از آن‌ پس این اسم افسانه ای در پس زمینه نیسان برای سال های متوالی خاک خورد تا اینکه امروز خبرهای جدیدی از این برند ژاپنی به گوش رسید که اسکای لاین به سبد محصولات نیسان برگشته است.

 

نیسان اسکای‌لاین جدید


اما آیا این اسکای‌لاین، پای در جای پای برادر بزرگتر خود خواهد گذاشت؟ در نگاه اول از قسمت جلویی اسکای‌لاین جدید، شاهد شباهت های متعددش با رخ جذاب GT-R هستیم که خبر از آن می‌دهد که چیزهای خوبی قرار است به گوش برسد.

 

نیسان اسکای لایننیسان اسکای‌لاین سدان با الهام گیری از GT-R کوپه در قسمت جلو، طرفداران این نام قدیمی را خوشحال کرده است، با اینکه جلوپنجره و سپر این خودرو ترکیبی از طراحی روز نیسان است، ولی با حرکت کردن به سمت عقب شاهد طراحی بازبینی شده و تغیر یافته هستیم که برای تماشاگران تداعی کننده حفظ سنت های قدیمی با ترکیب چاشنی‌های جدید نیسان است. نیسان درباره‌ی تکنولوژی‌های اسکای‌لاین جدید به سیستم رانندگی نیمه خودکار ProPilot 2.0 اشاره می‌کند که می‌تواند اتومبیل را در یک لاین بدون درگیر کردن راننده، نگه‌ دارد.

 

نیسان اسکای لاینسیستم ProPilot 2.0 یک سیستم رانندگی نیمه خودکار مختص نیسان است که وظیفه‌ رهیابی و رد و بدل کردن اطلاعات مسیرهای ماهواره‌ای را به عهده دارد، بدین شکل که با اتصال به ماهواره و یا مسیریاب شخصی و نیز به همراه سنسورهای متعددی که در قسمت های مختلف خودرو نصب شده است، خودرو را تا رسیدن به مقصد در مسیر درست و در بین خطوط نگه می دارد و درصورت نیاز به تعویض لاین حرکتی، با اخطارهایی نظیر صوتی و یا تصویری به راننده اعلام می کند و درصورتی که راننده با گرفتن فرمان در دست به طوری که حسگر ها این حرکت را دریافت کنند، سیستم Propilot 2.0 اقدام به تغیر لاین به شکل ایمن خواهد کرد.

 

نیسان اسکای لاین
 

از طرفی به علت اعتماد بیش از اندازه که به این نوع از سیستم‌های کمکی می‌شود، نیسان در اقدامی متفاوت توانایی درک وضعیت راننده در صورت عدم پاسخگویی به حرکات و صداهای تولیدی توسط ProPilot 2.0 را اضافه کرده تا در چنین مواقعی با لرزش فرمان یا صداهای بلند اقدام به هوشیار کردن راننده کند و در صورت عدم پاسخگویی از طرف سرنشین، خودرو را به حاشیه جاده هدایت خواهد کرد.

 

نیسان اسکای لاین
 

لازم به ذکر است که Propilot 2.0 فقط محدود به نسخه هیبرید نیسان اسکای‌لاین خواهد بود که شامل یک موتور 3.5 لیتری V6 و یک موتور با توان خروجی 359 اسب بخار بوده که بنا به درخواست راننده می‌تواند به چرخ های عقب یا هر چهار چرخ منتقل شود. البته می‌توان نسخه‌‌ قوی‌تر با موتور 3 لیتر شش سیلندر توربودوقلو را خریداری کرد که توان 400 اسب بخاری دارد و تمام این توان به چرخ های عقب منتقل می‌شود.

 

نیسان

 

نیسان اسکای لاین

نظر بینندگان
!
!
!