شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۱۵:۲۱ | ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
آزادراه همت- کرج تا پایان تابستان افتتاح می‌شود
۱۵:۲۱ | ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
اجاره خودرو

آزادراه همت- کرج تا پایان تابستان افتتاح می‌شود

پرشین خودرو: معاون اول رییس جمهوری به همراه وزیر راه و شهرسازی فردا صبح (سه‌شنبه) به منظور بررسی روند اجرای کار و پیشرفت عملیات اجرایی آزادراه همت- کرج از این پروژه بازدید می‌کنند.

به گزارش پرشین خودرو،  به گفته سید حسین میرشفیع-معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور- تردد در مسیر آزادراه همت-کرج ظرف دو ماه آینده و امکان برگشت از این مسیر تا پایان سال فراهم می شود.


این آزادراه را تکمیل کننده کریدور بین‌المللی شرق به غرب است و موجب تسهیل دسترسی اهالی شمال کرج به استان های شمالی و تهران از محور جدید می‌شود و بار ترافیکی درون شهری کرج را با اتصال محور جدید به جاده چالوس و کلاک در دو مسیر رفت و برگشت کاهش خواهد داد.


طول این پروژه ۱۴.۵ کیلومتر است که از انتهای حوزه منطقه ۲۲ شهرداری تهران آغاز و با عبور از منطقه گرمدره و کلاک کرج در محدوده منطقه حصار به جاده چالوس متصل می شود.

بر اساس اطلاعات شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، این پروژه در سه قطعه طراحی شده است که قطعه اول آن حدفاصل انتهای منطقه ۲۲ شهرداری تهران تا منطقه گرمدره به طول ۵.۵ کیلومتر تکمیل شده و با اتصال به آزادراه تهران کرج در حال بهره برداری است؛ قطعه ۲ آزادراه نیز از محدوده گرمدره تا شهرک جهان نما شهر کرج به طول ۴.۶ کیلومتر است و قطعه سه نیز از شهرک جهان نما تا جاده چالوس به طول ۴.۵ کیلومتر طراحی شده است.

با بهره‌برداری از این پروژه کلیه محورهایی که از سمت غرب مثل استان‌های قزوین، زنجان، تبریز و استان‌های شمالی که به این مسیر اتصال پیدا می‌کنند از گره‌های محدوده شهر کرج رها می‌شوند و ۳۵ درصد ترافیک مسیرها به آزادراه همت- کرج منتقل خواهد شد.

منبع: ایسنا

نظر بینندگان
!
!
!