دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۲۰:۵۳ | ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
رشد بیش از 30 درصدی تولید سایپا در سال ۹۸ جاری
۲۰:۵۳ | ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
اجاره خودرو
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در مجمع سالیانه این شركت خبرداد:

رشد بیش از 30 درصدی تولید سایپا در سال ۹۸ جاری

پرشین خودرو: مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا از برنامه افزایش ۳۱ درصدی تولید محصولات این گروه در سال جاری نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: در سه ماهه نخست سال جاری، ۸۶ درصد برنامه تولید گروه سایپا محقق شد كه بالاتر از سایر خودروسازان كشور بوده است.

به گزارش پرشین خودرو، سیدجواد سلیمانی گفت: گروه خودروسازی سایپا در سال جاری چهار اولویت اصلی شامل افزایش تولید، توسعه سبد محصولات، ارتقای كیفی و مدیریت هزینه‌ها را در دستور كار خود قرار داده كه با اجرای این چهار برنامه، بهره‌وری و سودآوری این گروه افزایش خواهد یافت.

وی با اشاره به تلاش‌های چندماه اخیر برای خروج سایپا از بحران، ادامه داد: در چندماه گذشته، اقداماتی از قبیل افزایش میانگین تولید محصولات، رشد عرضه خودرو به بازار، پاسخ‌گویی به تعهدات برجای مانده از گذشته، تكمیل خودروهای دارای كسری قطعات، مدیریت اعتراضات مشتریان و بسیاری اقدامات دیگر برای خروج سایپا از وضعیت بحرانی سال گذشته به اجرا درآمده و موفقیت‌آمیز بوده است.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: علیرغم افزایش ۱۰۸ درصدی قیمت مواد اولیه داخلی و خارجی، تلاش كردیم تولید محصولات مذكور را ادامه دهیم تا پاسخ‌گوی نیاز بازار باشیم.

 

سایپاسلیمانی با اشاره به اجرای پروژه بومی‌سازی قطعات خودرو، افزود: ابتدای این هفته، گروه خودروسازی سایپا توانست برای طراحی و ساخت ۳۲ قطعه پیشرفته، قراردادهایی به ارزش بیش از ۷ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال با شركت‌های داخلی منعقد كند كه زمینه رشد ارزش افزوده و كاهش هزینه تمام‌شده تولید را فراهم خواهد كرد.

وی در بخش دیگر اظهارات خود با اشاره به مشكلات سال گذشته صنعت خودرو ادامه داد: تحریم‌های بین‌المللی، خروج شركای خارجی گروه سایپا از كشور نظیر رنو و برلیانس، كاهش شدید تیراژ تولید محصولات، افزایش بی‌سابقه هزینه‌های تولید و دشواری تأمین مواد اولیه مورد نیاز، از جمله مهم‌ترین مشكلات سال ۹۷ بوده است.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با اشاره به برنامه رونق تولید در سایپا در سال جاری گفت: قصد داریم با برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته و بهره‌‎گیری از توان و ظرفیت داخلی، علاوه بر افزایش تیراژ تولید محصولات فعلی، پروژه‌های مختلف توسعه محصولات جدید را نیز به سرانجام رسانده و تولید آن‌ها را با تكیه بر امكانات خود آغاز كنیم.

نظر بینندگان
!
!
!