شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۱۸:۳۲ | ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
اعلام ساعت مجاز تردد وسایل نقلیه سنگین در تهران
۱۸:۳۲ | ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
اجاره خودرو

اعلام ساعت مجاز تردد وسایل نقلیه سنگین در تهران

پرشین خودرو: پلیس راهور پایتخت ساعت مجاز تردد وسایل نقلیه سنگین در تهران را از 23 شب تا 5 صبح اعلام کرد.

به گزارش پرشین خودرو، سرهنگ محمد رازقی رئیس مرکز کنترل هوشمند ترافیک این پلیس در خصوص تردد غیر مجاز وسایل نقلیه سنگین در معابر شهری در ساعات غیر مجاز اظهار داشت: تردد وسایل نقلیه سنگین اعم از کامیون‌ها و تریلر‌ها ضمن اینکه می‌تواند برای شهروندان و سایر وسایل نقلیه ایجاد مزاحمت کنند، در بعضی مواقع سبب بروز ترافیک‌های سنگین و انسداد معابر نیز می‌شوند. به همین جهت تردد وسایل نقلیه سنگین در طول روز (روزهای عادی و تعطیل) ممنوع است و تنها در ساعت 23:00 الی 05:00 صبح مجاز به تردد در شهر هستند.


رازقی ادامه داد: لازم به ذکر است که در بعضی مواقع به صورت اضطراری، وسایل نقلیه سنگین جهت تعمیرات، اتمام پروژه و ... مجاز به تردد در سطح معابر شهری در طول روز از ساعت 09:00 الی 15:00 می‌باشند، که جهت انجام این‌گونه ترددهای اظطراری می‌بایست از قبل مجوز لازم را گرفته باشند.


رازقی در پایان به رانندگان وسایل نقلیه سنگین توصیه کرد: به هیچ عنوان در ساعات غیر مجاز در معابر شهری تردد ننمایند. چرا که علاوه بر اعمال قانون به دلیل تردد در ساعات غیر مجاز 20 هزار تومان، این رانندگان به دلیل ورود ممنوع نیز جریمه خواهند شد90 هزار تومان. به عبارت دیگر با تردد در ساعات غیر مجاز 110 هزار تومان مورد اعمال قانون قرار می‌گیرند، همچنین ممکن است به دلیل مزاحمتی که برای شهروندان بوجود آوردند و به دلیل برهم زدن نظم ترافیکی با تشخیص همکاران ما در سطح شهر وسیله نقلیه آن‌ها به پارکینگ منتقل شود.

منبع: فارس

نظر بینندگان
!
!
!