شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۴۴ | ۱۳۹۱/۰۲/۳۱
شناسایی و احضار رانندگان پرخطر
۱۲:۴۴ | ۱۳۹۱/۰۲/۳۱
اجاره خودرو

شناسایی و احضار رانندگان پرخطر

پرشین خودرو: رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از محرومیت 34 راننده متخلف مرد و زن از یك تا 12 ماه در سال جاری به دلیل تخلفات حادثه‌ساز و مثبت بودن تست سلامت آن‌ها در سال جاری خبر داد.

به گزارش «پرشین خودرو»، سردار حسین رحیمی با اشاره به اینكه با اجرای طرح ویژه شناسایی رانندگان پرخطر و احضار این رانندگان از روز شنبه آغاز شده است، گفت: بر این اساس رانندگانی كه بیش از 130 كیلومتر بر ساعت در بزرگراه‌های پایتخت می‌رانند و نسبت به حركات مخاطره‌آمیز و نمایشی و سرعت و سبقت غیرمجاز اقدام می‌كنند توسط دوربین‌های ثابت و خودرویی ثبت تخلف سرعت، دوربین‌های نظارتی،‌ ماموران پلیس نامحسوس، بازرسان افتخاری نامحسوس و تیم‌های ویژه بازرسی شناسایی شدند و از روز شنبه نسبت به احضار آن‌ها اقدام شده است.

وی با اشاره به اینكه پس از شناسایی این خودروها، آدرس مالك استخراج و نسبت به ارسال دعوتنامه و احضاریه برای وی اقدام می‌شود، گفت: بر این اساس این دسته از رانندگان به تناسب نوع و تعداد تخلفاتشان ضمن توقیف خودرو و انجام تست سلامت روحی و روانی به دادگاه معرفی شده و به غیر از حكم صادره برای آن‌ها باید كلاس‌های ویژه بازآموزشی را بگذرانند.

رحیمی به آمارهای تست سلامت اشاره كرد و گفت: در سال 89 از 1042 راننده تهرانی تست سلامت روحی و روانی به عمل آمد كه از این تعداد 1017 نفر مرد و 25 نفر زن بودند.

وی افزود: بر اساس نتایج به دست آمده 401 راننده مرد از یك ماه تا یك سال و 12 راننده زن نیز از یك ماه تا سه ماه از رانندگی محروم شدند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با اشاره به اینكه در سال گذشته از 893 راننده شامل 830 راننده مرد و 63 راننده زن تست سلامت روحی و روانی به عمل آمد، گفت: بر اساس نتایج این تست 786 راننده مرد از یك ماه تا یك سال و 43 راننده زن نیز از یك ماه تا سه ماه از رانندگی محروم شدند.

وی با اشاره به تقویت صورت گرفته در خصوص تست‌های سلامت روحی و روانی در سال جاری به ایسنا گفت: طی دو ماهه امسال از 43 راننده شامل 38 راننده مرد و پنج راننده زن تست سلامت روحی و روانی گرفته شد كه 30 راننده مرد از یك ماه تا یك سال و چهار راننده زن نیز از یك ماه تا سه ماه از رانندگی محروم شدند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با اشاره به اینكه برخورد با رانندگان پرخطر پایتخت به طور جدی در دستور كار ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی به خصوص ماموران پلیس نامحسوس و گشت بزرگراه قرار دارند، گفت: در عین حال برخورد رانندگان خودروهای عمومی پرخطر تشدید شده و بر اساس ابلاغیه صادره ماموران پلیس به شدت با این دسته رانندگان متخلف كه جان سایر رانندگان در معابر پایتخت به خطر می‌اندازند، بدون اغماض برخورد می‌كنند.

وی تاكید كرد: رانندگان پرخطر خودروهای پلاك عمومی ضمن طی مراحل مربوطه به بخش صنفی خود نیز به عنوان راننده پرخطر معرفی شده و از ادامه فعالیت در صنف خود محروم خواهند شد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
پرخطر
نظر بینندگان
!
!
!