شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۰:۲۰ | ۱۳۹۸/۰۵/۰۸
بزرگترین معضل قطعه‌سازی فرهنگ خودروسازی‌ است
۱۰:۲۰ | ۱۳۹۸/۰۵/۰۸
اجاره خودرو
/گزارش خبری/یک فعال صنعت قطعه سازی:

بزرگترین معضل قطعه‌سازی فرهنگ خودروسازی‌ است

پرشین خودرو: دلیل نداشتن تفاهم بین قطعه سازان سلایق شخصی است و این سلایق در کنار هم باعث شد این بخش نتواند برای یک هدف مشترک یعنی توسعه صنعت قطعه سازی کاری انجام دهد.

به گزارش پرشین خودرو، یک فعال صنعت قطعه که نخواست نامش ذکر شود درباره مشکلات اخیری که بین اعضای این صنعت به وجود آمده اظهار کرد: برای یک صنف قطعه‌ساز، دو انجمن نمی‌توانند با هم بجنگند و پیشنهاد من این است که باید بین این دو بخش تفاهم صد درصدی به وجود بیاید زیرا منافع تمام بخش‌های قطعه‌سازی در همه موارد مشترک است پس باید با هم تفاهم داشته باشند.

این فعال صنعت قطعه خاطرنشان کرد: طبق قانون بخش‌های صنعت و تولید برای اینکه به دولت مراجعه نکنند یک انجمن تشکیل می‌دهند و این انجمن به عنوان نماینده یک بخش می‌تواند با دولت مذاکره کند که اولین وظیفه این انجمن‌ها حفظ حقوق برحق و قانونی اعضا است و بعد از آن روی بالا بردن کیفیت، تکنولوژی و دانش فنی ، پیدا کردن بازارهای جهانی و غیره تمرکز کند که باعث توسعه بنگاه می‌شود.

این فعال صنعت قطعه یکی از بزرگترین معضلات قطعه‌سازی امروز را فرهنگ خودروسازی‌ دانست و افزود: خودروسازها تعداد بالایی قطعه سازی‌های موازی ایجاد کرده اند تا قدرت چانه‌زنی شان بالا برود و تحمل اقتصادی آن‌ها بیشتر شود، درواقع خودروسازها به دلیل اینکه به نوعی قیمت پایین بگیرند و پول را دیر پرداخت کنند این کار را انجام می‌دهند.

 

قطعات خودرواو با تاکید بر معضلات تعدد قطعه‌سازی بیان کرد: در کشور فرانسه تا چند سال قبل حدود 2000 تا 2500 قطعه ساز وجود داشت که به 200 قطعه ساز محدود شد آن هم به دلیل اینکه تحقیق و پژوهش هزینه دارد، اما متاسفانه این موارد در کشور ما رعایت نمی‌شود؛ امروزه فرهنگ خودروسازها ایجاد تعدد قطعه‌سازی است و به همین دلیل قطعه‌سازها با یکدیگر رقابت می‌کنند و این برای صنعت قطعه بسیار خطرناک بوده و به معضل تبدیل شده است.

وی تصریح کرد: من تحریم را باعث گرفتاری این بخش نمی‌دانم بلکه فرهنگ ساختاری صنعت قطعه و خودرو را بزرگ‌ترین مشکل می‌دانم که باعث ایجاد این اختلافات شده است.


اقتصادآنلاین

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!