یكشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۷:۱۹ | ۱۳۹۸/۰۵/۰۹
تا پایان سال ۱۰ایستگاه خط ۷مترو بهره‌برداری می‌شود
۱۷:۱۹ | ۱۳۹۸/۰۵/۰۹
اجاره خودرو

تا پایان سال ۱۰ایستگاه خط ۷مترو بهره‌برداری می‌شود

پرشین خودرو: مدیرعامل مترو از تکمیل و بهره‌برداری دو ایستگاه متروی خط ۷ تا پایان مردادماه جاری خبر داد و گفت: بخش شرقی خط ۷ در مردادماه افتتاح می‌شود و تا پایان سال جاری ۱۰ ایستگاه وارد مدار مترو می شود.

به گزارش پرشین خودرو، علی امام از ورود چهار رام قطار جدید به خطوط متروی پایتخت خبر داد و گفت: همزمان با افتتاح بخش شرقی خط ۷، چهار رام قطار وارد این خط خواهد شد. رام پنجم اما از نظر تأمین منابع مالی برای نصب قطعات مشکل دارد که درصورت تهیه این قطعات، این رام نیز تا پایان شهریورماه وارد مدار بهره‌برداری خط ۷ خواهد شد.

وی در مورد نحوه هزینه کرد اوراق مشارکت هزار و ۳۰۰ میلیارد تومانی، توضیح داد: این اوراق از ظرفیت بند «د» تبصره ۵ بودجه‌ کل کشور در سال ۹۷ بود که مترو در ۲۸ اسفندماه سال گذشته موفق به دریافت مجوزها شد. در ماه‌های گذشته از دو بانک عامل (آینده و صنعت و معدن) مسائل اداری پیگیری شد. بانک آینده ۹۱۰ میلیارد تومان و بانک صنعت و معدن ۳۹۰ میلیارد تومان را تقبل کرد.


امام ادامه داد: با حمایت‌های شهردار تهران، معاون مالی، معاون حمل و نقل و سایر مسئولان، آگهی این اوراق مشارکت منتشر و اوراق فروخته شد. انتقال این مبلغ به حساب مترو، تشریفات اداری دارد و امیدواریم ظرف یک ماه آینده مبلغ موردنظر به حساب مترو واریز شود. مجوز دریافتی این رقم برای خط ۶ و ۷ است و طبق قانون باید برای تکمیل این دو خط هزینه شود.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) با بیان اینکه در خط ۶، ایستگاه امام حسین (ع) درحال تکمیل است و تا پایان شهریور ماه به مرحله بهره برداری خواهد رسید، گفت: همچنین در آینده بخش شمالی و میانی خط ۶ حدفاصل ایستگاه میدان ولیعصر (عج) تا ایستگاه سولقان مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند. البته اگر مبلغ بیشتری به حساب مترو واریز شود تعداد ایستگاه‌ها هم افزایش پیدا خواهند کرد.

به گفته‌ امام؛ باتوجه به اینکه آغاز این برنامه عملیاتی از ابتدای سال بوده و هنوز مبلغ اوراق مشارکت به حساب مترو واریز نشده، تا پایان سال این ایستگاه‌ها تکمیل نخواهند شد.

وی با اشاره به اینکه بخش شرقی خط ۷ در مردادماه افتتاح می‌شود، گفت: قرار است ایستگاه مهدیه تا ایستگاه بسیج در مردادماه وارد مدار شوند. به طور کلی، در سال جاری ۱۰ ایستگاه فعالیت خود را آغاز می‌کنند؛ از این تعداد، دو ایستگاه در مردادماه سال جاری افتتاح خواهند شد و در مورد ۸ ایستگاه دیگر امیدواریم به طور متوسط ماهی یک ایستگاه به بهره‌برداری برسد.

مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) در پایان در مورد وضعیت کنونی پارکینگ خط ۳ مترو، گفت: مناقصه عمومی پارکینگ خط ۳ درحال برگزاری است و تا پایان شهریورماه برنده مناقصه اعلام می‌شود و بعد از آن قرارداد به برنده ابلاغ خواهد شد.

منبع: مهر

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!