سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۰۹ | ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
قیمت خودرو تغییر آهنگ داد
۱۲:۰۹ | ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
اجاره خودرو
/اختصاصی/گزارشی از آخرین تحولات بازار خودرو در دومین ماه تابستان؛

قیمت خودرو تغییر آهنگ داد

پرشین خودرو: بازار خودرو در هفته گذشته برخلاف نمودار تیرماه، روند صعودی را در قیمت‌ها تجربه کرد. افزایش قیمت کارخانه‌ای برخی خودروها، بازگشت نرخ‌ خودرو به سایت‌ها و تغییر مسیر بازار ارز دلیل رشد قیمت‌ها در بازار خودرو عنوان می شود با این حال دو دو روز گذشته باز هم بازار خودرو در مسیر هفته های اخیر قرار گرفت و روند کاهشی را آغاز کرد.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، در 1.5 ماه گذشته خودروسازان کشور به دنبال فشار وزارت صنعت روند تکمیلی محصولات ناقص و دپو شده در پارکینگ‌های خود را آغاز کردند که همین مساله منجر به کاهش قیمت‌ها در بازار شد. هر چند کاهش نسبی نرخ ارز و بی رغبتی مشتریان واقعی به خرید خودرو نیز بر این جریان تاثیر گذاشت و موجب دنده عقب قیمت‌های لجام گسیخته در بازار خودرو شد به طوری که در این روند برخی فعالان بازار از احتمال بازگشت قیمت‌های حاشیه بازار خودرو به نرخ اسفند ماه سال گذشته در آینده نزدیک خبر دادند.

تغییر آهنگ بازار خودرو در تیرماه موجب شد به رغم تنش ها و تحولات جدی قیمتی در ماههای اخیر فعالان بازار از آینده پیش رو در بازار خودرو ابراز امیداوری کنند به طوری که رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو در گفت و گو با خبرنگار ما عنوان کرد که اگر عرضه خودرو توسط خودروسازان به شکل فعلی ادامه یابد تا یک ماه آینده به قیمت‌های دی‌ماه سال 97 خواهیم رسید.

البته تشدید رکود حاکم بر بازار خودرو و خودداری مشتریان از خرید خودرو موجب تشدید سیر نزولی قیمت خودروهای داخلی در بازار و نزدیک شدن قیمت‌های حاشیه بازار به نرخ این خودروها در فروردین ماه امسال شد با این حال در هفته اول مرداد در شرایطی که شاهد ورود کم خریداران به بازار بودیم، باز هم بازار خودرو تغییر آهنگ داد و بار دیگر شاهد صعودی شدن قیمت‌ها بودیم. افزایش قیمت ناشی از افزایش تقاضا نبود و عوامل دیگری در این مساله دخیل بود.

در این جریان نرخ ارز نیز بعد از دو هفته سقوط از اوایل ماه جاری صعودی شد و قیمت خودرو نیز هماهنگ با این افزایش، روند افزایشی را در پیش گرفت.

 

بازار خودروبا رشد مجدد قیمت برخی از خودروها در بازار، وزیر صنعت، معدن و تجارت در واکنش به موج جدید قیمتی در بازار اعلام کرد که برنامه کلی دولت به ثبات رساندن قیمت خودرو است و برای تحقق این مهم چند گام باید برداشته شود که نخستین آن، به تعادل رساندن تولید خودرو است.

به گفته رحمانی ‌تولید خودرو پس از نوسان‌هایی در ماه‌های گذشته اکنون به تعادل رسیده و این جریان ادامه خواهد یافت.

به گزارش پرشین خودرو، در هفته گذشته بود که با بازگشت قیمت خودرو به سایت ها و افزایش کارخانه ای قیمت برخی از خودروها شاهد موج جدید قیمتی در بازار خودرو ایجاد شد و نمودار قیمتی بازار را صعودی کرد.

در هفته گذشته شاهد اعلام خبری مینی بر افزایش قیمت محصولات شرکت‌های خودروساز از مبدا بودیم. بر این اساس اعلام شد ایران‌خودرو در سه مرحله قیمت چند محصول خود را افزایش داده است. ابتدا قیمت 207 با گیربکس‌دستی طی اطلاعیه از سوی این خودروساز افزایش یافت. این شرکت سپس سراغ افزایش قیمت پژو 405 رفت و در مرحله سوم و پایانی نیز روز سه‌شنبه هفته جاری، خبری در سطح رسانه‌ها منتشر شد که ایران‌خودرو قیمت 4 محصول دیگر خود، یعنی پژوپارس، رانا، 206 صندوقدار و دنا پلاس را افزایش داده است.

هر چند به دنبال انتشار خبر افزایش قیمت 4 محصول ایران خودرو، این شرکت این خبر را تکذیب کرد و این مساله را ناشی از یک ایراد نرم افزاری اعلام کرد و با اشاره به اینکه تعداد کمی از دعوتنامه های ارسال شده برای مشتریان با بهایی مغایر با قیمت مصوب گروه صنعتی ایران خودرو بوده است وعده داد که این تعداد دعوتنامه در اسرع وقت اصلاح شده و مجدد برای مشتریان ارسال خواهد شد.

به هر حال بازار در روز گذشته در شوک این افزایش قیمت‌ها با رکود شدید معاملات روبه رو بود اما خوشبختانه از روز گذشته شاهد آغاز روند نزولی قیمت ها در انواع محصولات بودیم بر این اساس روز گذشته پژو 405 با قیمت 73 میلیون تومان، پژو پارس با قیمت 94 میلیون و 500 هزار تومان، پژو 206 تیپ 2 با قیمت 80 میلیون و 500 هزار تومان و پژو206 صندوق دار با قیمت93 میلیون تومان به فروش رسید.همچنین پژو207 اتوماتیک با قیمت163 میلیون و 500 هزار تومان و پراید 111با قیمت 48 میلیون تومان مورد معامله قرار گرفت.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!