سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۱۰:۰۸ | ۱۳۹۸/۰۵/۱۳
«ایران خودرو» به سیستم مختصات جهانی متصل شد
۱۰:۰۸ | ۱۳۹۸/۰۵/۱۳
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

«ایران خودرو» به سیستم مختصات جهانی متصل شد

پرشین خودرو: گروه صنعتی ایران خودرو با بهره‌گیری از دانش و توانایی داخلی و لزوم توجه به منابع انرژی در سازمان، به سیستم مختصات جهانی متصل شد و سامانه اطلاعات مكانیGIS را راه‌اندازی كرد.

به گزارش پرشین خودرو، امروزه با توجه به هزینه‌های بالای ایجاد، نگهداری و تعمیرات زیرساخت‌های انرژی و تجهیزات تامین‌كننده انرژی‌ها و همچنین گران بودن منابع انرژی و لزوم دقت در برآورد هزینه‌های مالی در شركت‌های بزرگ تولیدی، به‌كارگیری سیستم اطلاعات مكانی GIS اهمیت و جایگاه ویژه‌ای پیدا كرده است.

بر مبنای این گزارش، ایران خودرو با توجه به وسعت بالای سایت مركزی (مساحت تقریبی 300 هكتار) و دارا بودن تجهیزات گسترده و ارزشمند تولیدی متمركز در این سایت، ضرورت تامین و نگهداری صحیح منابع تولیدكننده انرژی و پیچیدگی و گستردگی شبكه های توزیع انرژی (بالغ بر 700 كیلومتر) به عنوان سرمایه‌های مالی و تولیدی، سامانه اطلاعات مكانی GIS را راه اندازی كرده است.

 

ایران خودرواین سامانه در سال 97 با همت و همكاری مدیران معاونت خدمات فنی و معاونت مهندسی سازمان و سیستم‌ها وكوشش كارشناسان مجرب و متعهد در این شركت پیاده سازی و سامانه تحت وب آن عملیاتی شد و تا به امروز توانسته در شناسایی و مكان‌یابی صحیح شبكه‌های انرژی و در اختیار قرار دادن اطلاعات عمومی ابنیه و ساختمان‌ها، كانال‌های انرژی در سایت پلان شركت به صورت آنلاین، كمك شایانی به مجریان تعمیرات و نگهداری كرده و با ارائه اطلاعات صحیح و بروز شده، از بروز حوادت و تخریب‌های احتمالی هنگام حفاری‌ها جلوگیری كند.

همچنین این سیستم در آینده می‌تواند با توسعه قابلیت‌های كنونی در شناسایی و كنترل نت ساختمان‌ها و ابنیه و تاسیسات داخلی، حوزه مدیریت شهری، نظارت بر تجهیزات و ماشین آلات صنعتی خاص در شركت، كنترل دارایی‌ها و همچنین فرآیند جابجایی خودروهای تولیدی ایران خودرو درجهت حفظ و نگهداری سرمایه‌های گروه صنعتی ایران خودرو اثربخشی بالایی داشته باشد.

با به‌كارگیری این سیستم، ایران خودرو به نخستین شركت خودروسازی تبدیل می‌شود كه از سامانه اطلاعات مكانی در جهت افزایش بهره وری و نگهداری سرمایه‌های خود استفاده می كند.

گفتنی‌است، سامانه اطلاعات مکان (GIS)، سیستمی رایانه مبنا، متشکل از سخت‌افزار، نرم‌افزار و داده است که كاربر برای اخذ، ذخیره‌سازی، بهنگام‌سازی، پردازش، ویرایش‌و‌نمایش انواع اطلاعات مکانی و مکان‌مرجع، از آن بهره گرفته و انجام پردازش‌های بسیار سخت و زمان‌گیر با آن برای کاربران تسهیل می‌شود.

نظر بینندگان
!
!
!