پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۱۲:۱۹ | ۱۳۹۸/۰۵/۱۴
برای سرمایه گذاری وارد بازار خودرو نشوید
۱۲:۱۹ | ۱۳۹۸/۰۵/۱۴
اجاره خودرو
/گزارش خبری/رئیس انجمن صنایع همگن قطعه سازی:

برای سرمایه گذاری وارد بازار خودرو نشوید

پرشین خودرو: رئیس انجمن همگن قطعه سازان با بیان اینکه مردم به خاطر حفظ پول روی خودرو سرمایه گذاری نکنند گفت: قیمت خودرو حباب دارد و هموطنان اگر نیازی به خودرو ندارند، وارد این معرکه نشوند.

به گزارش پرشین خودرو، محمدرضا نجفی منش افزود: این قیمت برای خودروساز تاکنون افزایشی بوده، مگر اینکه نرخ دلار کاهش یابد. ما نیز معتقدیم خودرو در کارخانه و بازار باید یک نرخ داشته باشد تا تعیین تکلیف برای همه سهل شود.

این عضو انجمن با اشاره به نقصان در تولیدات گفت: قطعه ساز از نظر تامین نقدینگی دچار مشکل است و با توجه به اینکه همه این قضیه را می دانند، ولی اقدامی صورت نمی گیرد.

وی افزود: هم اینک تمام خریدها در بازار نقدی است. حقوق کارگر را می توان با یکماه فاصله داد اما خریدها باید نقدی صورت گیرد، لذا پیشنهاد دادیم پول قطعه ساز حداکثر یکماهه پرداخت شود ولی هم اینک این روند از یکماه شروع شده و بعضا به یکسال نیز رسیده است.

نجفی منش تصریح کرد: اگر مسئولان کمک کنند قطعه ساز پول خود را به موقع دریافت کند، کسری تولید نخواهیم داشت.

 

قطعات خودرووی در خصوص اینکه چرا خودروساز توان پرداخت پول قطعه سازان را ندارد، گفت: در گذشته شورای رقابت قیمت هایی پایین را در نظر گرفته و لذا خودروسازان زیانی ۲۰ هزار میلیاردی دیدند و تامین مالی خود را از دست دادند.

نجفی منش با بیان اینکه اگر تولید خودروساز طبق برنامه انجام شود، قیمت بازار و کارخانه یکی خواهد شد، افزود: اگر قیمت گذاری ۵درصد زیر حاشیه بازار عملیاتی می شد، شاهد کاهش سریعتر قیمت می بودیم. بنده موافق قیمت گذاری حاشیه بازار هستم تا حباب قیمت خودرو از بین برود.

وی ادامه داد: حجم فروش خودرو افزایش یافته است. البته امیدواریم تامین نقدینگی صورت گیرد تا قیمت ها تعدیل شود.

نجفی منش خاطرنشان کرد: ما از قیمت های یکماه بعد خبر نداریم؛ اما امیدواریم روند کاهشی باشد.
 

نظر بینندگان
!
!
!