پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۰۷ | ۱۳۹۸/۰۵/۱۴
ایران می‌تواند صادرکننده قطعات در صنعت مترو باشد
۱۳:۰۷ | ۱۳۹۸/۰۵/۱۴
اجاره خودرو

ایران می‌تواند صادرکننده قطعات در صنعت مترو باشد

پرشین خودرو: مدیر عامل مترو تهران با اشاره به اینكه ظرفیت‌های مناسبی در کشور برای تحقق بومی سازی صنعت مترو وجود دارد، گفت: با ایجاد تعامل مؤثر صنعت ریلی و دانشگاه می‌توان صادر كننده قطعات در صنعت مترو باشیم.

به گزارش پرشین خودرو، علی امام درباره ضرورت ارتباط دانشگاه، صنعت و بازار، گفت: ارتباط تنگاتنگ این مجموعه‌ها، نقش غیرقابل انکاری در توسعه و بهینه سازی صنعت ریلی در حوزه مترو دارد.


وی با اشاره به اینکه دانشگاه باید در راستای رفع نیازهای صنعت، آموزش و پژوهش گام بردارد، افزود: ارتقای کیفی صنعت مترو در گرو ارتباط تنگاتنگ با دانشگاه و شرکت‌های دانش بنیان است به همین دلیل در اولویت‌های کاری خود در شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) بر این امر تأکید ویژه‌ای داریم.

 

مترو


امام با بیان این مطلب که دانش فنی در صنعت مترو تهران مطابق با استانداردهای بین المللی است، تصریح کرد: تلاش داریم تا با افزایش ارتباط بین متروی تهران ودانشگاه، ضمن آشنایی اساتید و دانشجویان با تکنولوژی های نوین به‌کار رفته در صنعت مترو اقدمات صنعتگران مترو تهران نیز به آنان معرفی شود.

وی با اشاره به اینکه افزایش ارتباط صنعت و دانشگاه در حوزه حمل و نقل ریلی درون شهری بسیار مؤثر است، گفت: در راستای بومی سازی و ساخت تجهیزات مورد نیاز ایستگاه‌های مترو و تجهیزات تعمیرگاهی ناوگان، مطابق با استانداردهای معتبر بین المللی در سال 97 تفاهم نامه‌ای بین شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) و جهاد دانشگاهی منعقد شد تا از همه ظرفیت‌های ارزنده موجود در این نهاد دانش بنیان استفاده لازم به عمل آید.

وی ادامه داد: در سال جاری نیز تعاملات خود در زمینه‌های مختلف را با دانشگاه افزایش خواهیم داد تا بتوانیم با اتکا به توان داخلی و ظرفیت علمی و تخصصی کشور، ظرفیت جا به‌جایی بیش از 2 میلیون سفر در روز را در گام نخست و در آینده نه چندان دور به 5 میلیون مسافر افزایش دهیم.

امام با اشاره به تسریع در روند بومی سازی ، تصریح کرد: لازم است در راستای ارتقای سطح علمی نیروهای فنی، متخصص و گسترش صنعت مترو در بخش دانش تجهیراتی، همکاری‌های چند جانبه بین شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) با دانشگاه و شرکت‌های داخلی با توان بالای مهندسی برقرار شود.

مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) با اشاره به اینکه باید بیش از پیش در صنعت مترو به دانش فنی روز دنیا مجهز شویم، گفت: همکاری متقابل در زمینه ساخت سیستم رانش واگن(موتور قطار)، کمک به انتقال دانش فنی تجهیزات، طراحی و ساخت سیستم‌های کنترلی واگن و پست‌های برق، بخشی از اهداف ما در افزایش تعامل با دانشگاه به شمار می‌آید.

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) با تأکید بر دانش بنیان شدن فرآیندهای تحقیق و توسعه قطعات مترو،گفت: شرکت‌های دانش بنیان باید در عرصه صنعت مترو بیش از پیش فعال شوند.

وی افزود: امیدواریم که با کمک دانشگاه و شرکت‌های دانش بنیان، شاهد ساخت حداکثری تجهیزات واگن‌های مترویی در داخل کشور باشیم.

منبع: فارس

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!