سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۸:۴۶ | ۱۳۹۸/۰۵/۱۶
بیش از 1000 لکوموتیو و واگن داخلی خریداری می شود
۰۸:۴۶ | ۱۳۹۸/۰۵/۱۶
اجاره خودرو
مدیرعامل راه آهن:

بیش از 1000 لکوموتیو و واگن داخلی خریداری می شود

پرشین خودرو: مدیرعامل شرکت راه آهن از خرید بیش از یک هزار لکوموتیو و واگن و ۴۰ هزار تن ریل تولید داخلی تا پایان سال خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو، سعید رسولی، با بیان این مطلب اظهار داشت: در چهار ماه نخست امسال، ورود تولیدات کاملا داخلی به ناوگان حمل و نقل ریلی کشور، در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، ۶۴ درصد رشد داشت و این روند در ادامه، افزایش خواهد یافت.

 

واگن داخلی


معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین در خصوص تولید لکوموتیو ملی و واگن گفت: پس از برگزاری هفتمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی که از لکوموتیو مپ ۲۴ شرکت مپنا رونمایی شد، شرکت راه آهن سفارش تولید لکوموتیو را به سازندگان داخلی داد ضمن اینکه از محل تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۳۹۷ که توافقنامه آن به ارزش دو هزار میلیارد تومان با سازمان برنامه و بودجه مبادله شد، سفارش تولید هزار واگن اعم از باری، مسافری و خودکشش داده شده که بزودی کار تولید آن‌ها آغاز خواهد شد و به تدریج ظرف امسال و سال آینده وارد ناوگان ریلی کشور خواهد شد.

وی درباره تولید ریل ملی هم که پیش از این از خارج وارد می‌شد، افزود: همین امروز به یکی از تولید کنندگان خارجی که تقاضای فروش ریل به ایران را داشت گفتیم که ما در تولید ریل به خودکفایی رسیده ایم و دیگر هیچ ریلی از خارج خریداری نخواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت راه آهن در توضیح این موضوع افزود: ذوب آهن اصفهان موفق شده است که ریل ملی را تولید کند و مراحل تست آن انجام شده و بخش اول ریل به میزان ۲ هزار و ۵۰۰ تن تحویل شده است و شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور هم سفارش جدیدی برای خرید ریل ملی داده است.

وی تصریح کرد: راه آهن قرارداد خرید ۴۰ هزار تن ریل را با ذوب آهن اصفهان دارد که به تدریج در حال تحویل گرفتن آن است.

رسولی همچنین در ادامه از خودکفایی کشور در تولید ترمز که پیش تر با صرف هزینه‌های ارزی بالا از خارج کشور خریداری می‌شد خبر داد و گفت: در مورد چرخ مونو بلوک قطار هم که به واردات آن وابسته بودیم اخیرا سه شرکت داخلی اقدام به تولید کرده اند که با حمایت راه آهن مراحل تست آن بزودی طی خواهد شد و کشور از واردات این محصول کلیدی صنعت ریلی هم بی نیاز خواهد شد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!