سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۴۳ | ۱۳۹۸/۰۵/۱۹
استقرار43 هزار واحد در شهرک‌های صنعتی کشور
۱۴:۴۳ | ۱۳۹۸/۰۵/۱۹
اجاره خودرو

استقرار43 هزار واحد در شهرک‌های صنعتی کشور

پرشین خودرو: مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از افزایش 2 سرمایه در گردش صندوق ضمانت صنایع کوچک و از فعالیت 43 هزار و 650 واحد تولیدی در شهرک های صنعتی خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو، محسن صالحی نیا، معاون وزیر صمت و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در نشست خبری امروز 19 مرداد ماه با خبرنگاران با اشاره به نام گذاری 21 مرداد ماه به نام روز صنایع کوچک گفت : بخش اعظمی از صنایع کوچک کشور در شهرک صنعتی کشور مستقر هستند.


او ادامه داد: در شهرک های صنعتی 2 طیف واحد صنعتی مستقر هستند، واحد هایی که در حال بهره برداری هستند تعداد 43 هزار و 650 واحد وجود دارند که ازاین تعداد حدود 77 درصد فعال هستند و زمینه ا اشتغال 710 هزارنفر فراهم است.

همچین22.5 درصد واحد های غیر فعال، با زمینه اشتغال 180 هزار نفر در شهرک ها قرار دارند.

او ادامه داد: بیش از 78 هزار و 800 قرارداد منعقد شده در شهرک های صنعتی کشور وجود دارد که 16 هزار طرح صنعتی یعنی حدود 40 درصد در مرحله تخصیص زمین و 12 درصد در مرحله دیوار کشی، 10 هزار طرح نصب سوله و تجهیزات جانبی، 3200 طرح نیز در مرحله نصب ماشین آلات هستند، که بزودی وارد چرخه تولید خواهند شد.

 

صالحی نیاصالحی نیا در ادامه بیان کرد: 811 شهرک و ناحیه صنعتی در کشور وجود دارد که حدود 500 مورد شهرک صنعتی و 310 ناحیه صنعتی است و البته 9 منطقه ویژه صنعتی هم در کشور مستقر است. همچنین برای 22.5 درصد واحد های غیر فعال برنامه جامع جهت بازگشت به تولید واحد ها در دستور کار است.

معاون وزیر صنعت با اشاره به اینکه در طی یک سال گذشته بیش از هزارو 350 واحد احیا و به چرخه تولید بازگشته اند گفت: حدود 13 هزار واحد با 50 درصد ظرفیت فعال هستند، 10 هزار واحد بین 50 تا 70 درصد ظرفیت و 30 درصد مابقی هم با 70 درصد ظرفیت خود فعالیت می کنند.

او با اشاره به نحوه فعالیت این واحد های تولیدی توضیح داد: 17 درصد صنایع مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی ایران، در صنایع غذایی، 22 درصد شیمیایی، 13 درصد صنایع کانی غیر فلزی،27 درصد سلولزی، 5 درصد صنایع نساجی، 4 درصد برق و الکترونیک، 27 درصد صنایع فلزی و 6 درصد در صنایع متفرقه فعال هستند.

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک وشهرک های صنعتی ایران گفت: در شهرک های صنعتی تامین زیر ساخت ها یکی از موارد دارای اهمیت بالا در راستای توسعه صنعتی تلقی می‌شود؛ در همین خصوص برای تامین آب در شهرک ها ظرفیت 15 هزار 600 لیتر در ثانیه انجام گرفته و9 هزار و 250 مگاوات برق و 3 هزار کیلومتر شبکه انتقال برق صورت گرفته است.

وی گفت: برای کنترل و مدیریت منابع آب و فاضلاب صنعتی در 202 شهرک در قالب 230 مورد فرآیند تسویه به میزان 175 هزار متر مکعب انجام شده و برای 613 شهرک و ناحیه صنعتی بالغ بر 75 درصد نیاز گاز تامین شده است. همچنین 763 خط تلفن که 380 تا از واحد ها دارای فیبر نوری هستند.

وی کاشت 8.5 میلیون اصله درخت در 7 هزارو 940 هکتار اشاره کرد و توضیح داد: 7 هزار و 940 هکتار به فضای سبز تخصیص یافته است.
صاحی نیا در بخش دیگری از صحبت هایش با اشاره به فعالیت هزار و 100 واحد در بخش صادرات گفت: براساس آخرین امار در سال گذشته سهم صادرات آنها 4 میلیارد دلار بوده است، همچنین 17 هزار شغل با سرمایه گذاری 2 میلیارد دلاری در شهرک های نواحی صنعتی فراهم شده است

معاون وزیر صمت ادامه داد: 68 شرکت مدیریت صادرات فعال است، که کنسرسیوم های مختلف صادراتی در زمینه های مختلف شکل گرفته است .
او به شناسایی 466 خوشه صنعتی اشاره کرد و گفت: 97 خوشه صنعتی به نام وجود دارد که در این حوزه 40 پروژه در مرحله اجرا است و در سال های آینده به این رقم اضافه خواهد شد.
صاحی نیا به ایجاد سامانه تخصصی در آموزش در فضای مجازی اشاره کرد و توضیح داد: 32 هزارو 700 واحد برای شرکت در نمایشگاه های داخلی و خارجی به صورت کنسرسیوم، خوشه ای و انفرادی شرکت می کنند که تحت حمایت ما هستند

او از برگزاری 3 هزارو 500 تور آموزشی و حمایت از هزار پایان نامه خبرداد.
صالحی نیا همچنین به راه اندازی سامانه ارائه خدمات تکنیکی، عارضه یابی و رفع بهبود شرایط کسب و کار واحد های کوچک در تمام کشور خبرداد و گفت: فعالان و تولید کنندگان با مراجعه به واحد های ارائه خدمات، از خدماتی چون عارضه یابی، بهوبد شرایط تامین مواد اولیه و راهکارهایی برای کاهش قیمت تمام شده بهره مند شوند.

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با شاره به افزایش سرمایه صندوق ضمانت گفت : سرمایه در گردش صندوق ضمانت صنایع کوچک 110 میلیارد تومان است و با تدابیر اندیشیده شده به 2 برابر افزایش پیدا خواهد کرد.

منبع: شاتا نیوز

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
صنعتشهرک صنعتی
نظر بینندگان
!
!
!