سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۱۹ | ۱۳۹۸/۰۵/۲۰
آغاز احداث‌ ۱۴مرکز سوخت‌گیری در ۱۰منطقه راه‌آهن
۱۰:۱۹ | ۱۳۹۸/۰۵/۲۰
اجاره خودرو

آغاز احداث‌ ۱۴مرکز سوخت‌گیری در ۱۰منطقه راه‌آهن

پرشین خودرو: معاون ناوگان شرکت راه‌آهن گفت: برای ساماندهی جایگاه‌های سوخت در مناطق ریلی هم اکنون عملیات ساخت ۱۴ مرکز سوخت‌گیری در ۱۰ منطقه آغاز شده و انتظار داریم تا دو سال آینده شاهد تکمیل این ۱۴ مرکز سوخت گیری باشیم

به گزارش پرشین خودرو، پنجمین جلسه شورای مدیران مناطق راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران برگزار شد. در این جلسه معاون ناوگان شرکت راه‌آهن بیان کرد: بهبود وضعیت ناوگان باری و مسافری از مهم ترین برنامه‌های شرکت راه آهن در این بخش است و انتظار داریم با توجه به قراردادهای تعمیر و نگهداری با شرکت‌های پیمانکاری تعداد واگن ها و لکوموتیوهای مناسب در شبکه افزایش یابد.

محمدهادی ضیایی مهر‌ افزود: برای تمرکز زدایی و ساماندهی مراکز تعمیرات لکوموتیو در مناطق، در مرحله نخست صدور مجوزهای لازم برای ۶ منطقه و در مرحله بعدی برای ۶ منطقه دیگر در دستور کار قرار گرفته تا در مجموع در ۱۲ منطقه، تعمیرات مورد نیاز به سهولت انجام شود.

وی با بیان اینکه در ۳ برنامه کوتاه، میان و بلند مدت صیانت از لکوموتیوها به عنوان سرمایه ‌های اصلی شرکت راه‌آهن مورد توجه جدی قرار گرفته است، گفت: برای حفظ زیبایی ظاهری لکوموتیوها مقرر شده هر هفته حداقل یک بار لکوموتیوها شستشو شوند و در صورت نیاز به رنگ آمیزی نسبت به رنگ کردن آنها در مناطق اقدام شود.

 

مرکز سوخت گیری

 


به گفته ضیایی مهر، برای ساماندهی جایگاه‌های سوخت در مناطق ریلی هم اکنون عملیات ساخت ۱۴ مرکز سوخت‌گیری در ۱۰ منطقه آغاز شده و انتظار داریم تا دو سال آینده شاهد تکمیل این ۱۴ مرکز سوخت گیری باشیم و شناسایی ۱۹ مرکز در ۱۸ منطقه دیگر نیز در دستور کار شرکت راه آهن است.

وی با اشاره به اهمیت سیر قطارهای امداد و نجات در مواقع ضروری در خطوط ریلی کشور، افزود: ساماندهی قطارهای امداد و نجات یکی از مهم ترین برنامه های شرکت راه آهن با استفاده از تجربه کشورهای خارجی در کل شبکه ریلی است تا در مواقع اضطراری با استفاده از واگن های اورژانسی عملیات امداد و نجات به فوریت انجام شود.

بنابراین گزارش در ادامه ‌این مراسم‌ حسین عاشوری، قائم‌مقام راه‌آهن، بیان کرد: با توجه به ضرورت استفاده بهینه از لکوموتیوهای موجود در خطوط ریلی کشور به عنوان یکی از اصلی‌ترین سرمایه‌های راه‌آهن، تعمیر و بازسازی لکوموتیوهای متوقف درمناطق مختلف ریلی در دستور کار معاونت ناوگان راه آهن قرار گرفته است تا وضعیت سیر لکوموتیوهای باری و مسافری در شبکه بهبود پیدا کند.

قائم مقام راه آهن با بیان اینکه رفع مسایل و مشکلات مناطق مختلف ریلی در زمینه های مختلف در ستاد مرکزی پیگیری می شود، گفت: برای رفع کمبودها در مناطق، انتظار ما این است که پس از صدور مجوز، مدیران مناطق تا حصول نتیجه موضوع را پیگیری کنند.

بنابراین گزارش پنجمین جلسه شورای مدیران مناطق راه آهن با حضور قائم مقام، معاون ناوگان، مدیران ستادی و مدیران ۲۱ منطقه ریلی کشور به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

کمبود نیروی انسانی، بازرسی مستمر از واگن های مسافری درمناطق، تعیین تکلیف آیین‌نامه کیلومتراژ راهبران لکوموتیوها، بهبود تعمیرات واگن های مسافری و باری در ایستگاه ها و ساماندهی مخازن و تسهیل سوخت رسانی، از مهمترین مسایل مطرح مدیران مناطق ریلی کشور در این جلسه بود.

تامین قطعات مورد نیاز برای تعمیر لکوموتیوها، بومی گزینی لکوموتیورانان، رفع خرابی دیزل ها، بازسازی و تامین جر‌ثقیل مورد نیاز مناطق و ساخت آشیانه و ساختمان دپو در مناطق و نصب دوربین در لکوموتیوها از دیگر مسایل مطرح در پنجمین جلسه شورای مدیران مناطق با قائم مقام راه‌آهن بود.

منبع: فارس

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!