جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۱۹ | ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
هرگونه واردات «ون» خیانت به تولید و اشتغال داخلی است
۱۲:۱۹ | ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
اجاره خودرو
/اختصاصی/واکنش دبیر انجمن خودروسازان به یک ادعا؛

هرگونه واردات «ون» خیانت به تولید و اشتغال داخلی است

پرشین خودرو: در سال رونق تولید می توان به جای صرف هزینه برای واردات و ایجاد اشتغال برای خارجی ها با تامین بودجه برای تامین قطعات و رفع مشکلات تولید، ناوگان «ون» موجود در کشور را به طور کامل نوسازی کرد.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، پس از اظهارات اخیر مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور مبنی بر فرسودگی 100 درصدی 13 هزار ون موجود در سطح شهرها و تاکید بر ضرورت نوسازی این بخش از ناوگان از طریق واردات، دبیر انجمن خودروسازان ایران در واکنش به این اظهارات اعلام کرد: تا زمانی که توان تولید محصولی در داخل کشور فراهم است، هر گونه صحبت از واردات جز خیانت به تولید و اشتغال داخلی نتیجه دیگری را به دنبال نخواهد داشت.

احمد نعمت بخش در گفت و گو با خبرنگار پرشین خودرو، با اعلام مخالفت نسبت به واردات هر گونه ون مسافری جهت نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی، تصریح کرد: با توجه به ظرفیت بالقوه تولید خودروسازان فعال در حوزه تجاری در صورت تامین و تخصیص بودجه مورد نیاز ، تامین محصولات ون مورد نیاز در ناوگان تاکسیرانی کشور امکان پذیر خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه در صورت تقاضا، خودروسازان داخلی توان تامین نیاز بازار داخل را دارند، گفت: در صورتی که دستگاهها و سازمان های متولی تامین و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی ، قرارداد مشخصی را با خودروسازان داخلی منعقد نمایند و پیش پرداختی را به این شرکتها صورت گیرد مسلما خودروسازان برنامه تولید را به هر نحو اجرایی و بر اساس قرارداد به تعهداتشان عمل کرده و نیاز داخل را پاسخ خواهند داد.

نعمت بخش با تاکید بر اینکه نباید در شرایط کنونی در راستای اهداف و تفکر دشمنان حرکت کنیم، خاطرنشان کرد: در سالی که به نام رونق تولید نام گذاری شده این گونه اظهارات به طور حتم مخالف شعار سال و حمایت از تولید است بنابراین تنها راهکار تامین نیاز ناوگان تاکسیرانی انعقاد قرارداد با شرکتهای داخلی است.

این مقام مسئول در انجمن خودروسازان ایران تصریح کرد: امروز اگر برخی تاخیرها در تحویل خودروهای تجاری در حوزه حمل و نقل مسافر صورت گرفته این مساله به دلیل عدم قرارداد مشخص با خودروسازان بوده است.

 

وننعمت بخش همچنین به نقش تحریم ها در ایجاد برخی موانع در تولید خودروسازان اشاره کرد و به خبرنگار پرشین خودرو گفت: جایگاه مهم صنعت خودرو ایران در این سالها به خوبی برای اروپا و آمریکایی ها روشن شده است به همین جهت در جریان مقابله با ایران اولین صنعتی که مورد هجمه و تحریم آمریکایی ها قرار می گیرد خودروسازی است.

 

احمد نعمت بخشوی هدف دشمنان از آزادسازی واردات خودرو کامل را تعطیلی صنعت خودرو سازی ایران عنوان کرد و افزود: اینکه در جریان تحریم ها برای تامین قطعات منفصله و CKD موانعی ایجاد شده اما واردات به صورت CBU ازاد است هدف تعطیلی تولید و صنعت خودروسازی کشورمان است.

نعمت بخش افزود: البته بخش خصوصی به راحتی امکان دور زدن تحریم ها را دارد و به طور قطع در این زمینه نیز مشکلی برای شرکتها وجود نخواهد داشت.

به گفته دبیر انجمن خودروسازان در حال حاضر شرکت هایی چون ایران خودرودیزل، سایپادیزل و بهمن دیزل جزء شرکتهای تجاری سازی هستند که علاوه بر تولید برخی از خودروهای سنگین، محصولاتی را در بخش ون نیز تولید می کنند که به لحاظ قیمت و کیفیت کمتر از نمونه های خارجی نیستند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: در سال رونق تولید می توان به جای صرف هزینه برای واردات و ایجاد اشتغال برای خارجی ها با تامین بودجه برای تامین قطعات و رفع مشکلات تولید ، ناوگان ون موجود در کشور را به طور کامل نوسازی کرد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!