دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۵۰ | ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
۳ هزار میلیارد اعتبار برای تکمیل خط ۷ مترو نیاز است
۱۶:۵۰ | ۱۳۹۸/۰۵/۲۳

۳ هزار میلیارد اعتبار برای تکمیل خط ۷ مترو نیاز است

پرشین خودرو: معاون شهردار تهران گفت : برای تکمیل خط ۷ به ۳ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

به گزارش پرشین خودرو، امروز چهارشنبه ٢٣مردادماه، تست گرم خط ٧ مترو تهران در بخش شرقی (حدفاصل ایستگاه مهدیه تا بسیج) با حضور محسن پورسیدآقایی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و علی امام مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) برگزار شد.

محسن پورسیدآقایی در این مراسم گفت: براساس برنامه ریزی‌های انجام شده بهره برداری آزمایشی از خط ۷ به طول ۸.۵ کیلومتر با دو ایستگاه میدان محمدیه و بسیج انجام خواهد شد.

 

پورسیدآقایی


وی در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود خط ۷ به دلیل دعواهای سیاسی تعطیل شد و همچنان ایمنی لازم را ندارد، بیان کرد: ما اهل کار سیاسی نیستیم. مهم این است که به مردم خدمت رسانی کنیم و ایمنی لازم ارائه شود. امروز که تست گرم انجام می‌شود، قطعا ایمنی خط تأمین شده و تجهیزات مورد نیاز نصب شده است. آن چیزی که در برخی موارد مورد سوء تفاهم قرار می‌گیرد این است که آیا هواکش‌های فعلی برای سرفاصله ده دقیقه و دو دقیقه کافی است یا خیر؟ برخی اظهارنظرهای غیرکارشناسی‌ موجب بروز اینگونه سوء تفاهم‌ها می‌شود.


معاون شهردار تهران تصریح کرد: برای سرفاصله‌ بیش از ۱۰ دقیقه این خط، تمام استانداردهای لازم تأمین شده و بدون داشتن ذره‌ای ناایمنی خط افتتاح می شود. تا زمانی که سرفاصله به دو دقیقه برسد باید تجهیزاتی دیگر نصب شود که قبل از آن همه‌ی اقدامات لازم اجرا خواهد شد.

پورسیدآقایی با بیان اینکه در دوره‌ی جدید مدیریت شهری هزار میلیارد تومان برای خط ۷ هزینه شده است، تصریح کرد: یعنی از زمانی که خط تعطیل شد تا به امروز بیش از این مبلغ هزینه شد. همچنین سه هزار میلیارد تومان دیگر به منظور تکمیل باید برای این خط هزینه شود. تکمیل خط ۶ نیز چهار هزار میلیارد تومان بودجه لازم دارد.

معاون شهردار با بیان اینکه حدود ۴۱۰ متر از خط ۷ در این دوره جمع آوری و مجدد بازسازی شد، گفت: کار بخش‌های مختلفی اعم از سیگنالینگ، نصب تهویه و ... در این دوره انجام شده است.

منبع: مهر

برچسب ها:
متروخط 7 مترو
نظر بینندگان
!
!
!