سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۹:۰۶ | ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
نفتکش ایرانی در جبل الطارق آزاد شد
۱۹:۰۶ | ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
اجاره خودرو
با وجود مخالفت های آمریکا؛

نفتکش ایرانی در جبل الطارق آزاد شد

پرشین خودرو: برخی منابع از آزادسازی نفتکش توقیف شده ایرانی در جبل الطارق خبر داده‌اند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از مهر، برخی منابع از آزادی نفتکش «گریس ۱» خبر دادند، هرچند هنوز مقام‌های جبل طارق این خبر را تایید نکرده‌اند.

آزادی نفتکش ایرانی گریس -۱ در جبل الطارق پس از آن صورت گرفت که برخی مقامات محلی این منطقه از مخالفت آمریکا با آزادسازی این نفتکش خبر داده بودند و یک مقام رسمی جبل الطارق گفته بود که واشنگتن خواستار توقیف و مصادره نفتکش ایرانی گریس-۱ به نفع آمریکاست.

روز گذشته نیز روزنامه سان انگلیس به نقل از منابع نزدیک به رئیس دولت محلی جبل‌الطارق، اعلام کرده بود که نفتکش گریس-۱ روز پنجشنبه آزاد خواهد شد و دولت محلی خواستار تمدید دوباره حکم توقیف این ابرنفتکش نیست.

تنها چند ساعت پیش از آزادسازی نفتکش ایرانی، مقامات دولتی جبل الطارق با آزادی سه نفر از کارکنان و کاپیتان نفتکش ایرانی گریس-۱ موافقت کرده بودند و دادگاه عالی جبل الطارق این افراد را بی گناه شناخته و حکم به آزادی آنها داده بود.

 

گریس1نیروهای ویژه ارتش انگلیس یک ماه و نیم پیش به این نفتکش که حامل بیش از دو میلیون بشکه نفت ایران است، یورش برده و آن را توقیف کردند. لندن مدعی است که قصد داشته از نقض تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه سوریه جلوگیری کند.

جمهوری اسلامی با اشاره به اینکه ایران الزامی برای اجرای تحریم‌های اتحادیه اروپا ندارد و مقصد محموله هم سوریه نبوده، تأکید کرده است که اقدام انگلیس نقض مقررات بین‌المللی است.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!