جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۱۳:۵۴ | ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
هوای تهران در آستانه شرایط نامطلوب
۱۳:۵۴ | ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
اجاره خودرو

هوای تهران در آستانه شرایط نامطلوب

پرشین خودرو: امروز وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران به طور موقت در آستانه شرایط نامطلوب (به ویژه برای گروه های حساس) قرار خواهد گرفت.

به گزارش پرشین خودرو، پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده افزایش نسبی غلظت آلاینده ها در برخی ساعات صبحگاه امروز شنبه، ۲۶ مرداد بوده که عمدتا ناشی از کاهش میزان ناپایداری جوی در نخستین ساعات روز و ازدیاد تردد خودروها در اولین روز کاری هفته است.


همچنین با افزایش تابش نور خورشید و فراهم شدن شرایط لازم برای شکل گیری آلاینده ازن، برای برخی ساعات بعدازظهر (بین ساعات ۱۴ الی ۱۸) افزایش موقتی در غلظت آلاینده مذکور مشاهده شده که نسبت به روز جمعه از بزرگی کمتری برخوردار خواهد بود.

 

هوای تهران


به تدریج در شبانگاه، همراه با افزایش حجم ترافیک افزایش نسبی در غلظت آلاینده ها (به ویژه ذرات معلق) در بعضی مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

بر این اساس، با توجه به احتمال افزایش موقتی غلظت آلاینده ها در برخی ساعات روز شنبه، وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران به طور موقت در آستانه شرایط نامطلوب (به ویژه برای گروه های حساس) قرار خواهد گرفت.

با کاهش تدریجی میزان ناپایداری جوی در نخستین ساعات روز یکشنبه، شرایط برای تجمع موقتی آلاینده ها (به ویژه ذرات معلق) در برخی ساعات صبحگاه فراهم خواهد شد.

همچنین در طول روز، برقراری جوی نسبتا آرام و آسمانی صاف به همراه سایر عوامل، شرایط برای تولید آلاینده ازن را مهیا ساخته و انتظار می رود طی برخی ساعات بعدازظهر روز یکشنبه بر غلظت این آلاینده افزوده شود که به طور موقت سبب کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پایتخت خواهد شد، هرچند وزش باد در برخی ساعات در بهبود نسبی وضعیت کیفیت هوا موثر خواهد بود.

منبع: مهر

نظر بینندگان
!
!
!