جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۰۷ | ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
کاهش مصرف CNG در کشور
۱۶:۰۷ | ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
اجاره خودرو

کاهش مصرف CNG در کشور

پرشین خودرو: با کاهش مصرف CNG در کشور و همچنین رشد مصرف بنزین در سایه عدم ارائه راهکاری مشخص از سوی دولت برای مدیریت سبد سوخت، ابهام در این زمینه روز به روز در حال افزایش است.

به گزارش پرشین خودرو، حدود چهارماه پیش در حالی که متوسط مصرف روزانه CNG‌ در کشور به 20 میلیون و 900 هزار مترمکعب رسیده بود، هدفگذاری رشد سهم مصرف CNG در سبد سوخت کشور در مجموعه شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران در دستور کار قرار گرفت.


این برنامه با توجه به ظرفیت ایجادشده 40 میلیون مترمکعبی عرضه روزانه CNG، خالی بودن حدود نیمی از این ظرفیت و رشد افسارگسیخته مصرف بنزین، به‌منظور جایگزینی مصرف بنزین با سوخت CNG هدفگذاری شده بود.

 

CNG


از اواسط اردیبهشت ماه تا امروز، نه‌تنها سهم مصرف CNG در سبد سوخت کشور افزوده نشده بلکه بررسی‌ها حاکی از سقوط آزاد مصرف CNG در کشور است.

بررسی‌های تسنیم نشان می‌دهد مصرف روزانه CNG‌ در کشور به زیر 20 میلیون مترمکعب در روز رسیده و نمودار مصرف CNG به‌سمت 19 میلیون مترمکعب در روز نزدیک می‌شود.

با کاهش مصرف CNG در کشور و همچنین رشد مصرف بنزین در سایه عدم ارائه راهکاری مشخص از سوی دولت برای مدیریت سبد سوخت، ابهام در این زمینه روز به روز در حال افزایش است.

منبع: تسنیم

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
CNGسوختبنزین
نظر بینندگان
!
!
!