چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۱۸ | ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
هشدار نسبت به خرید مخزن سی‌ان‌جی دست دوم
۱۰:۱۸ | ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
اجاره خودرو

هشدار نسبت به خرید مخزن سی‌ان‌جی دست دوم

پرشین خودرو: مدیرکل استاندارد تهران با اشاره به خطرآفرین بودن مخازن سی ان جی هشدار داد: مالکان نسبت به خرید و نصب مخزن دستکاری شده و دست دوم بر روی خودروها خودداری کنند.

به گزارش پرشین خودرو، محمودرضا طاهری گفت: مالکان خودروهای گازسوز در صورت لزوم تعویض و جایگزینی مخزن سی ان جی بر روی خودروهای خود، برای اخذ برگه و برچسب معاینه فنی، تحت هیچ شرایطی نباید از مخازن دست دوم، بازسازی‌شده و نظیر آن خریداری و استفاده کنند.

وی با تشریح اینکه مخازن دست دوم بازسازی شده، گاها به عنوان مخازن نو در مراکز صنفی غیرمجاز عرضه می‌شود، گفت: این مخازن مورد تایید سازمان ملی استاندارد نیست، خریداری و نصب آن ممنوع بوده و انتظار می‌رود شهروندان در صورت مشاهده، مراتب را فورا از طریق سامانه گویای ۱۵۱۷ به اداره کل استاندارد استان تهران اعلام کنند.

 

مخزن سی ان جی

 

مدیرکل استاندارد تهران با اشاره به گذشت دو سال از آغاز اجرای مراحل عملیاتی طرح بازرسی و آزمون دوره‌ای مخازن سی. ان. جی منصوبه بر روی خودروهای گازسوز در کشور گفت: در جریان فرآیند معاینه فنی خودروهای گازسوز، ۲۵ هزار مخزن سی ان جی غیراستاندارد و ناایمن نصب‌شده بر روی خودروهای گازسوز، تنها در کلان‌شهر تهران شناسایی و تعدادی از آن‌ها، بدلیل عدم رفع نقص و انطباق با استاندارد، معدوم شد.

طاهری ادامه داد: با رفع نواقص و تعویض مخزن مذکور، سطح ایمنی مالکان، سرنشینان و شهروندان به نحو چشمگیری ارتقاء یافته است.

منبع: ایرنا

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!