جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۱۰:۳۰ | ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
مهم‌ترین علت تصادفات انحراف به چپ است
۱۰:۳۰ | ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
اجاره خودرو

مهم‌ترین علت تصادفات انحراف به چپ است

پرشین خودرو: رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا گفت:‌ عدم دقت به جلو، انحراف به چپ و سبقت غیرمجاز، بیشترین علت تصادفات در 48 ساعت گذشته در جاده‌های کشور بوده است.

به گزارش پرشین خودرو، سرهنگ نادر رحمانی رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا،  در خصوص آخرین وضعیت جوی و ترافیک محورهای مواصلاتی کشور اظهار داشت: در حال حاضر ترافیک در آزادراه‌های قزوین ـ کرج و همچنین کرج ـ تهران در برخی مقاطع سنگین و نیمه سنگین است.


رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا، ترافیک در شمال به جنوب محور هراز در محدوده تونل شماره یک را سنگین ارزیابی و تصریح کرد: در جنوب به شمال محور هراز در سه راهی چلاو ترافیک نیمه سنگین است؛ همچنین در مسیر شمال به جنوب محور چالوس به سمت کرج و همچنین تهران به قم ترافیک پرحجم و روان گزارش شده است.

 

نادر رحمانی


وی به بارش خفیف باران در اکثر محورهای استان گیلان و برخی محورهای اردبیل اشاره و بیان داشت: در برخی محورهای استان اردبیل و آذربایجان شرقی مه گرفتگی و کاهش دید اعلام شده است.

سرهنگ رحمانی در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص مهم‌ترین علت تصادفات در 48 ساعت گذشته اعلام کرد: عدم توجه به جلو، انحراف به چپ و سبقت غیرمجاز بیشترین علت تصادفات در دو روز گذشته بوده است.

وی با اعلام این مطلب که به هیچ عنوان نباید در مسیرهای دوطرفه که احتمال خطر و برخورد وجود دارد سبقت گرفت، به رانندگان توصیه کرد: در مسیرهای دوطرفه صبر و حوصله بیشتری به خرج داده و از عجله و شتاب بپرهیزند؛ در صورت فراهم بودن شرایط ایمن و خلوت بودن مسیر با رعایت تمام نکات ایمنی اقدام به سبقت کنند.

منبع: فارس

برچسب ها:
تصادفترافیک
نظر بینندگان
!
!
!