چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۱۶:۵۲ | ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
یکپارچه‌سازی تاکسی هوایی با سیستم مدیریت ترافیک هوایی
۱۶:۵۲ | ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
اجاره خودرو

یکپارچه‌سازی تاکسی هوایی با سیستم مدیریت ترافیک هوایی

پرشین خودرو: شرکت «ولوکوپتر» در آزمایشی در فرودگاه هلسینکی نشان داد تاکسی هوایی این شرکت قابلیت یکپارچه سازی با سیستم های مدیریت ترافیک هوایی بی سرنشین و سرنشین دار را دارد.

به گزارش پرشین خودرو، برای آنکه تاکسی های هوایی و پهپادها بتوانند فعالیت کنند، باید با سیستم های کنترل ترافیک هوایی هماهنگ شوند.


درهمین راستا روز گذشته یک تاکسی هوایی شرکت «ولوکوپتر» در آزمایشی آمادگی خود برای این هماهنگی را نشان داد. یک «ولوکوپتر2X» با اجرای چند آزمایش در فرودگاه بین المللی هلسینکی، توانایی های خود برای یکپارچه سازی با سیستم های مدیریت ترافیک هوایی بی سرنشین و سرنشین دار را نشان داد.

 

تاکسی هوایی


«ولوکوپتر» یکی از نخستین شرکت های تاکسی پرنده است که با سیستم های کنترل ترافیک هوایی یکپارچه می شود اما بقیه شرکت ها هنوز وارد این مرحله نشده اند . در حال حاضر بیش از ۷۰ شرکت مشغول توسعه وسایل نقلیه پرنده مخصوص خود هستند.

در این میان شرکت« اوبر» سرمایه گذاری سنگینی در حوزه تاکسی های پرنده انجام داده است.

البته آزمایش های انجام شده در فرودگاه هلسینکی فقط برای شرکت «ولوکوپتر» خبر خوبی نیست. این امر نشان می دهد سیستم های ترافیک هوایی چندگانه اکنون آماده هستند تا به طور ایمن تاکسی ها را مدیریت کنند و همزمان ارتباط خود با هواپیماهای معمولی را نیز حفظ کنند.

در اوایل ماه جاری شرکت«ولوکوپتر» طرح های خود برای نخستین تاکسی پرنده خودران تجاری را رونمایی کرد. این شرکت قبلا ابراز امیدواری کرده بود تا ۲۰۲۳ میلادی تاکسی های هوایی را آماده کند. اما باید در نظر داشت زیربنای لازم جهت فرود و بلند شدن از زمین و همچنین یکپارچه سازی با سیستم های مدیریت هوایی را فراهم کند.

منبع: مهر

نظر بینندگان
!
!
!