چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۴۹ | ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
مدیریت جهادی توام با تفکر از ثمرات جوانگرایی در صنعت خودرو
۱۲:۴۹ | ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
اجاره خودرو
/یادداشت اختصاصی/

مدیریت جهادی توام با تفکر از ثمرات جوانگرایی در صنعت خودرو

پرشین خودرو: چند روزی از تغییر مدیریت ارشد ایران خودرو می گذرد.نگاهی گذرا به اقداماتی که در این چند روز از مدیرعاملی مقیمی، اجرا شده است نوید حضور مدیری جهادی با تفکر صنعتی و آشنا به امور تولید را می دهد.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، صنعت خودروی ایران را می توانیم یکی از خسته ترین صنایع کشور بدانیم که به قول وزیر صنعت، برخی معتقدند که تعطیل کردن آن مفید تر از ادامه حیات آن به شکل و شمایل کنونی است!

صنعت خودروی ایران سال ها با سوءمدیریت اداره شد، در سال گذشته تحریم های یکجانبه آمریکا و محدودیت های ناشی از این تحریم ها، موجب هویدا شدن ایرادات بی شمار این صنعت برای همگان شد.

مشکلاتی اعم از استخدام های سفارشی، فساد در برخی از رده های مدیریتی و تعدد شرکت های ضررده تنها گوشه ای از مشکلات این صنعت بود که به چشم آمد.

هر چند تعطیلی خودروسازان طرفدارانی دارد اما امروز نیاز داریم تا با انتخاب مدیران جوان، شجاع و آشنا به امور تولید و اقتصاد به بازسازی و احیای این صنعت که در حدود 800 هزار نفر در آن شاغل هستند، بپردازیم.

 

خودرودولت دوازدهم با شعار جوانگرایی توانست نور امید را در دل جوانان مستعد ایران روشن کند اما این جوانگرایی به جز یک مورد، تنها به رده های میانی و پایین مدیریتی یا در حد انتخاب مشاوران جوان ختم شد.

حال که در سال های پایانی دولت تدبیر و امید هستیم، سکان هدایت بزرگترین خودروسازی خاور میانه به اتفاق آراء در اختیار یک مدیر جوان قرار گرفته است.

تاکید مدیرعامل جوان ایران خودرو بر ایجاد همبستگی و همدلی بین لایه های مختلف کارگری، مدیریتی، قطعه سازی و شرکای تجاری در نخستین بازدید وی از خطوط تولید ایران خودرو، سخنان وی در خصوص ساپکو و اعلام اینکه ساپکو می تواند راه حل مشکلات ایران خودرو در تولید خودرو باشد، نشان می دهد که فرشاد مقیمی با شناخت دقیق از صنعت خودرو و مشکلات این صنعت وارد ایران خودرو شده است.

اطمینان بخشی به کارگران با این جمله که "کارگران در خط مقدم تولید قراردارند و ما باید با سعه صدر قدردان این عزیزان باشیم" نه تنها خیال کارگران را از تعدیل نیرو در دوره جدید آسوده کرد بلکه نشان داد مدیرعامل جدید با نگاه به منابع انسانی این شرکت، برنامه هایی برای برون رفت از وضع کنونی در سر دارد.

توسعه وتعمیق ساخت داخل با نگاه به قطعه سازان داخلی و مهیا کردن شرایط برای مشارکت تمام قطعه سازان توانمند داخلی در زنجیره تامین ایران خودرو نشان از ایجاد تغییرات مثبت در دوره جدید مدیریت ایران خودرو و دوری از نگاه های قبیله ای و گروهی در این شرکت است.

 

ایران خودروشفاف سازی و مبارزه با فساد و رانت از دیگر موارد مهمی بود که از مدیریت جوان ایران خودرو انتظار می رفت که مقیمی با تاکید بر آن وعده حفظ و صیانت از حقوق مصرف کننده بر اساس اصل مهم شفافیت را اعلام کرد.

همانطور که رهبری بارها تاکید کرده اند: «ما یک حرکت عمومی لازم داریم برای رسیدن به چشم انداز. این حرکت طبعاً با محوریت جوان متعهد انجام می‌شود. جوان هم لزوماً ۲۲ و ۲۵ ساله نیست. منظورم این است که ۳۵ ساله‌ها و ۴۰ ساله‌ها هم جوانند. اینها می‌توانند در نظام مدیریت کشور، تحول عظیم ایجاد کنند».

در دولت دوازدهم و با سپردن وزارت به یک مدیر جوان، تبعات مثبت آن را در ابعاد مختلف، از پاسخگویی سریع تا داشتن ارتباط مستمر و مستقیم با آحاد جامعه دیده ایم.امید است با حضور یک مدیرعامل جوان در راس بزرگترین خودروسازی غرب آسیا که برخوردار از تمام مولفه های یک جوان متعهد و خلاق است، شاهد عبور ایران خودرو از سد مشکلات باشیم.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!