شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۳۵ | ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
تامین به موقع قطعه با قیمت مناسب خط قرمز ایران خودرو است
۱۰:۳۵ | ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
اجاره خودرو
/گزارش خبری/مدیرعامل ایران خودرو:

تامین به موقع قطعه با قیمت مناسب خط قرمز ایران خودرو است

پرشین خودرو: مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو ضمن تشریح سیاست‌ها و برنامه‌های این گروه در تعامل با شبكه تامین، اعلام كرد: عقد اخوت با هیچ یك از قطعه سازان نداریم. خط قرمز همكاری با قطعه سازان،‌ تامین به موقع با هزینه های مناسب و با كیفیت قطعات است.

به گزارش پرشین خودرو، فرشاد مقیمی محور برگزاری نشست با شبكه تامین را ایجاد اتحاد و همدلی در صنعت خودرو دانست و گفت: با هماهنگی بین قطعه سازان با محوریت تشکل های تخصصی از یك‌سو و قطعه سازان با گروه صنعتی ایران خودرو به عنوان خودروساز شماره یك كشور از سوی دیگر، بدنبال تحقق اهداف و برنامه های تولید خواهیم بود.

مدیرعامل ایران خودرو در این نشست بر هم افزایی و همبستگی بین قطعه ساز و خودرو ساز تاکید و اظهار كرد: باهم عهد ببندیم تخریب قطعه ساز علیه قطعه ساز، خودروساز و انجمن ها و برعکس ممنوع، همه با وحدت کلمه برای تحقق اقتصاد مقاومتی و رونق تولید گام برداشته و مشکلات درون خانواده را باهم حل خواهیم کرد و احترام متقابل به حقوق یگدیگر به ویژه حقوق مصرف کننده را در اولویت قرار خواهیم داد.

وی با تاكید بر پرداخت نظام مند و شفاف به قطعه سازان و جلوگیری از رانت و تبعیض گفت: باید پرداخت‌ها براساس رویكردی سیستماتیك صورت گیرد، كمیته های تخصصی براساس شاخص های ارزیابی، بر عملكرد قطعه سازان نظارت خواهند كرد تا پرداخت ها براساس آن انجام شود.

مدیرعامل ایران خودرو با تشریح شرایط موجود، بر لزوم همبستگی و همگرایی ایران خودرو و سازندگان تاكید كرد و گفت: برنامه تولید امسال ایران خودرو مشخص است و نیازمندی ها در حوزه تامین نیز مطابق با تعداد تولید تعیین شده است. با همت و یاری شما تامین‌کنندگان در كم تر از دوماه آینده به تیراژ تولید روزانه دست كم دو هزار دستگاه خودرو خواهیم رسید.

 

فرشاد مقیمیمقیمی تصریح كرد: هدف این است كه خودروها با عبور مستقیم از خط تولید، به دست مشتریان برسد. با همكاری قطعه سازان،‌ علاوه بر رضایتمندی مردم و مشتریان، از انباشت سرمایه قطعه ساز و خودرو ساز در پاركینگ ها جلوگیری خواهیم کرد.

وی افزود: با پشتیبانی سازندگان خودروهای كف پارکینگ نیز براساس برنامه زمانبندی به زودی به صفر خواهد رسید.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو تعامل نظام مند و شفاف با تامین كنندگان را از دیگر محورهای دارای اهمیت عنوان كرد و گفت: علاوه بر ایجاد تنوع در روش های تامین مالی، به دنبال پرداخت نظام مند هستیم تا تا برنامه های خودكفایی تولید در گروه صنعتی ایران خودرو را محقق كنیم.

وی برنامه توسعه محصولات جدید و توسعه صادرات را از مقوله های مهم در فعالیت های ایران خودرو دانست و گفت: برنامه های متنوعی نیز برای ارتقای كیفیت محصولات و كاهش نمرات منفی طرح ریزی كرده ایم.

مقیمی با بیان این كه تصویر ذهنی جامعه و مشتریان از ایران خودرو آسیب دیده است، بر لزوم بهبود شرایط تاكید كرد و گفت: با همت مجموعه باید به جایگاه قبلی بازگردیم، تداوم فعالیت ما در گرو همكاری و همراهی با یكدیگر است.
وی گفت: با همت و ظرفیت های موجود در قطعه سازان به عنوان سربازان خط مقدم جبهه اقتصادی توانسته ایم از بخش زیادی از مشكلات عبور كنیم.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو بر استمرار جلسات با قطعه سازان از طریق تشكل ها تاكید كرد و گفت: با تدابیری كه اتخاذ خواهد شد، مشكل گردش نقدینگی قطعه سازان قابل رفع است.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در ادامه بر بهره وری و توسعه تخصصی در زنجیره ارزش خودرو تاكید كرد و گفت: باید با بهره مندی از تكنولوژی روز به این هدف دست یابیم. خودروسازی 21 درصد از ارزش افزوده بخش صنعت را به خود اختصاص می دهد و نمی تواند نسبت به مقوله بهره وری بی تفاوت باشد.

مقیمی با بیان این كه توسعه خودكفایی مهم ترین محور برنامه های ایران خودرو است، گفت: باید فعالیت های طراحی محصول در گروه را با جدیت و گستردگی بیشتری پیگیری كنیم.

وی ایجاد ستاد توسعه و تعمیق ساخت داخل را از رویكردهای گروه عنوان كرد و گفت: شخصا در كمیسیون ها و جلسات این ستاد داخلی سازی قطعات را دنبال می كنم. از نیروهای دانشی، شركت های دانش بنیان، قطعه سازان، تشكل ها و انجمن های مرتبط نیز كه در این زمینه تجربه دارند دعوت به همكاری كرده ایم.

مقیمی در ادامه محورهای تعامل نظام مند و شفاف با تامین كنندگان را تشریح كرد و گفت: مدل جامع ارتباط با تامین كنندگان را برمبنای استراتژی های حمایتی، كنترلی و مشاركتی اجرا خواهیم كرد. با تمركز بر فرآیند سیستماتیك انتخاب و جایگزینی تامین كنندگان در جهت شناسایی و كاهش ریسك های تامین گام خواهیم برداشت.

وی از توافق با بانك مركزی در زمینه اخذ مجوز استفاده از ارز حاصل از صادرات توسط ایران خودرو خبر داد و گفت: با اجرای این رویكرد به بالانس ارزی خواهیم رسید.

وی هدف خودكفایی و كاهش ارزبری تولید را 244 میلیون یورو اعلام كرد و گفت: نباید نسبت به واردات قطعه ای كه قابلیت داخلی سازی دارد اقدام شود. اولویت ما ساخت داخل و تمرکز برتوان دانش ایرانی است.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از تولید سه محصول دناپلاس اتوماتیك،‌ 301 و 207 با سقف شیشه ای تا پایان سال خبر داد و گفت: حوزه های فنی و مهندسی و طراحی محصولات جدید را نسبت به قبل فعال تر خواهیم كرد. تا پایان سال چند برنامه رونمایی از محصولات جدید را پیش بینی كرده ایم.

وی صادرات 20 میلیون یورو قطعات و مجموعه ها را برنامه تعیین شده برای سال جاری عنوان كرد و گفت: در بازارهای صادراتی می توانیم به برنامه های تامین ارز كمك كنیم.

مقیمی در پایان با بیان این كه باید با همدلی و همراهی سازندگان و حمایت مسئولان، تحریم ها را كه از خودروسازی شروع شده،‌ در همین جا زمین بزنیم، وحدت كلمه را مهم ترین عامل پیشبرد اهداف دانست و گفت: تیراژ تولید را افزایش خواهیم داد، خودروهای ناقص را تكمیل و وارد بازار خواهیم كرد و برنامه های توسعه محصول و ارتقای كیفیت را با جدیت دنبال می كنیم تا تصویر ذهنی جامعه از بزرگ ترین خودروساز كشور را به جایگاه قبلی بازگردانیم.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!