پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۵۱ | ۱۳۹۸/۰۶/۲۵
پویش «سه‌شنبه‌های بدون خودرو» برگزار می‌شود
۱۱:۵۱ | ۱۳۹۸/۰۶/۲۵
اجاره خودرو

پویش «سه‌شنبه‌های بدون خودرو» برگزار می‌شود

پرشین خودرو: دانشگاه شریف روز سه‌شنبه این هفته در نشستی میزبان منتقدان و مدافعان پویش «سه‌شنبه‌های بدون خودرو» خواهد بود.

به گزارش پرشین خودرو، پویش «سه‌شنبه‌های بدون خودرو» در نشستی که روز سه‌شنبه ۲۶ شهریور از ساعت ۱۶:۳۰ تا ۱۹ در دانشگاه شریف برگزار می‌شود نقد و بررسی خواهد شد.

پویش «سه شنبه های بدون خودرو» که حالا چهار ساله شده است یکی از پر سر و صداترین پویش های محیط زیستی سالیان اخیر کشور بوده که خیلی از چهره های سرشناس محیط زیست کشور همراه آن شده‌اند.


این پویش قصد دارد فرهنگ استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی و سایر جایگزین‌های وسیله نقلیه شخصی نظیر پیاده روی و دوچرخه سواری را گسترش دهد و تاکنون توانسته طرفداران زیادی در شهرهای مختلف کشور به خود جلب کند و حتی برخی مقامات و مسئولین شهری نیز در روزهای سه شنبه، با وسایل نقلیه عمومی و یا با دوچرخه به سرکار خود می روند که مشهورترین آنها شاید شهردار تهران باشد.


با این حال برخی معتقدند که این پویش نتوانسته علی رغم تلاشهای صورت گرفته و بهره مندی از ابزارهایی نظیر ظرفیت های تبلیغاتی شهرداری ها، عابربانک ها و رسانه های عمومی، به اهداف خود دست پیدا کند. روز سه شنبه ۲۶ شهریور، و از ساعت ۴.۵ تا ۷ بعدازظهر، دانشگاه صنعتی شریف میزبان نشستی است که به همت «مدرسه توسعه پایدار» برگزار می شود و در آن با حضور حامیان و نیز منتقدان این پویش، مسائل طرح شده به بحث گذاشته خواهد شد.

 

سه‌شنبه‌های بدون خودروطراحان این رویداد، هدف از آن را نه یک مناظره، بلکه یک گفتگوی جمعی با هدف یادگیری مشترک و افزایش بینش و دانش فعالین اجتماعی نسبت به طراحی اثربخش پویش های مردمی عنوان کرده اند.

در این جلسه چالشی، علاوه بر حامیان «سه شنبه های بدون خودرو» همچون کوروش بختیاری، حسن اجتماعی و محمد درویش، منتقدان پویش همچون مهرداد ربیعی، احسان منصوریان، سروان عابدی (ازپلیس راهور) و هامون طهماسبی به ارائه دیدگاه خواهند پرداخت.

این برنامه، نهمین جلسه از «نشست‌های توسعه پایدار برای ایران» و علاقه مندان به شرکت در این رویداد می توانند با مراجعه به وبسایت مدرسه توسعه پایدار دانشگاه صنعتی شریف به نشانی www.sdschool.ir اطلاعات تکمیلی را درباره چگونگی شرکت در این رویداد، کسب کنند.

منبع: مهر

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!