چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۵۱ | ۱۳۹۸/۰۶/۲۵
آیین رونمایی از برچسب سرویس مدارس انجام شد
۱۲:۵۱ | ۱۳۹۸/۰۶/۲۵
اجاره خودرو

آیین رونمایی از برچسب سرویس مدارس انجام شد

پرشین خودرو: فرماندار تهران گفت: در سال گذشته حدود ۱۷۰ هزار دانش آموز از سرویس مدارس استفاده کردند.

به گزارش پرشین خودرو، عیسی فرهادی، در آیین رونمایی و الصاق نمادین برچسب سرویس مدارس شهر تهران که پیش از ظهر امروز در ساختمان فرمانداری تهران برگزار شد، گفت: آموزش و پرورش بزرگ‌ترین سرمایه ماست. هیچ زیرساختی بزرگ‌تر و مهم‌تر از آموزش و پرورش وجود ندارد و هیچ کاری با فعالیت این مجموعه قابل مقایسه نیست.

وی با اشاره به ۳۶ هزار شهید دانش‌آموز و ۴ هزار معلم شهید گفت: غیر از این شهدای مستقیم، تمامی شهدای ۸ سال دفاع مقدس تربیت شده مکتبی بودند که معلمان دلسوز و وفادار آنها را آموزش داده بودند.

فرماندار تهران با اشاره به تحریم‌ها گفت: ما شرایط سختی را به واسطه تحریم‌ها، رفع محرومیت‌های دویست ساله، بازسازی خرابی‌های ۸ سال دفاع مقدس و ... تجربه کردیم و این شرایط را پشت سر گذاشتیم. اما امروز درخشش تعلیم و تربیت علی‌رغم همه مشکلات موجود محور اصلی توسعه کشور است.

فرهادی افزود: ما امروز بحث عدالت آموزشی را در دورترین روستاهای کشور داریم. مدارسی با یک دانش‌آموز که در دنیا معادلی ندارد.

 

سرویس مدرسه

 

وی با بیان این مطلب که باید برای رفع مشکلات مدارس هزینه کرد، گفت: هزینه‌کرد آموزش و پرورش البته اندک و اعتبارات آن ناچیز است. ما ۱۳ میلیون دانش‌آموز داریم که چرخ‌های آینده مملکت را باید بچرخانند. همین موضوع اهمیت توجه به مدارس را می‌رساند.

فرماندار تهران تأکید کرد: این اهمیت می‌طلبد که همه دلسوزان نظام و همه امکانات در بخش‌های مختلف به سمت تقویت آموزش و پرورش گرایش پیدا کند.

فرهادی با اشاره به مدارس شهر تهران گفت: در تهران یک‌دوازدهم جمعیت دانش‌آموزی کشور را داریم. اما به لحاظ امکانات جزو رتبه‌های آخر هستیم. ما در تهران ۲۶۴ مدرسه بالای ۶۰ سال داریم. بیش از ۵۰۰ مدرسه نیاز به بازسازی دارد و ۲۰ هزار کلاس درس باید در تهران تشکیل شود.

فرماندار تهران تصریح کرد: اگر بخواهیم چشم‌انداز آینده را مثبت و در منطقه اول بدانیم، راهی جز تقویت آموزش و پرورش نداریم.

وی تأکید کرد: امروز این آمادگی هم در شهرداری تهران، هم در سازمان تاکسیرانی، هم در پلیس راهور و فرمانداری آموزش و پرورش وجود دارد و ظرفیت‌هایی ایجاد شده که اطمینان حاصل شود همه مجموعه‌ها در خدمت فرزندان ایران‌زمین هستند.

فرماندار تهران در پایان صحبت‌های خود گفت: ۱۷۰ هزار دانش‌آموز در سال گذشته از سرویس‌های مدارس ویژه سازمان تاکسیرانی استفاده کردند که ۸۴۴ راننده دارای مدرک لیسانس بودند و بیش از هزار نفر داری مدرک فوق دیپلم و در میان رانندگان افرادی هم داری کارشناس ارشد و دکترا هستند.

فرهادی گفت: إن‌شاءالله برنامه ما این است که با همکاری سازمان تاکسیرانی همه دانش‌آموزان متقاضی ساماندهی شوند و بتوانند از سرویس‌های مدارس بهره‌مند شوند.

منبع: مهر

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!