پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۰۶ | ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
برنامه راهبردی حمایت از صنعت موتورسیکلت تدوین می‌شود
۱۵:۰۶ | ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
اجاره خودرو

برنامه راهبردی حمایت از صنعت موتورسیکلت تدوین می‌شود

پرشین خودرو: سرپرست معاونت امور صنایع درنشست تخصصی با انجمن‌های تخصصی‌صنعت موتور‌سیکلت اعلام‌کرد: برنامه راهبردی ‌و عملیاتی حمایت از صنعت موتورسیکلت با همکاری انجمن های تخصصی تدوین می‌شود.

به گزارش پرشین خودرو، مهدی صادقی نیارکی در این نشست تخصصی که به بررسی مشکلات و چالش‌های صنعت موتور سیکلت پرداخته شد،علاوه بر تاکید بر ضرورت تهیه برنامه نظامند از سوی انجمن ها برای توسعه عمق ساخت داخل در این صنعت خاطر نشان کرد: توسعه ساخت داخل در صنعت موتور سیکلت با توجه به سابقه این صنعت در کشورمان باید بیش از گذشته مورد پیگیری قرار گیرد و این سیاست باید از سوی انجمن های تخصصی به صورت استراتژی مشخص در افق 5ساله با جدیدت اجرایی شود.

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت ، معدن وتجارت افزود: با توسعه ساخت داخل در کشور نیروهای متخصص در طراحی صنعتی ، فنی، مهندسی و... به کار گرفته خواهند شد و برای کشور ارزش افزوده و اشتغال مولد را بهمراه خواهد داشت.

 

موتورسیکلت

 


وی رعایت مسائل زیست محیطی را از دیگر دغدغه های این بخش برشمرد.

گفتنی است ، در این نشست تخصصی نمایندگانی از انجمن ها ی تخصصی و برخی ازتولیدکنندگان با اشاره به چالش های این صنعت، لزوم ‌مشورت با تشکل های تخصصی را در تهیه و تدوین قوانین ، مقررات و همچنین بخشنامه را مورد تاکید قرارداده و خواستار اتخاذ تدابیری برای اصلاح برخی از قوانین که فرآیند تولید موتور سیکلت را با مشکل روبه رو کرده است، شدند.

مشکلات گمرکی و فرآیند طولانی ترخیص کالا نیز از دیگر دغدغه های این صنعت بود که تدابیری برای رفع این موضوعات با همکاری گمرک در نظر گرفته شد.

منبع: شاتا نیوز

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
موتورسیکلتصنعت
نظر بینندگان
!
!
!