یكشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۱:۰۹ | ۱۳۹۸/۰۶/۲۹
ارتقاءكیفیت محصولات سرلوحه اقدامات ایران خودرو است
۰۱:۰۹ | ۱۳۹۸/۰۶/۲۹
اجاره خودرو
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو:

ارتقاءكیفیت محصولات سرلوحه اقدامات ایران خودرو است

پرشین خودرو: در نشست مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با معاون امور روابط كار وزیر تعاون،كار و رفاه اجتماعی و نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، مسایل موجود مرتبط با منابع انسانی ایران خودرو مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش پرشین خودرو، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در این نشست خواستار همدلی و همراهی وزارت كار و سازمان تامین اجتماعی برای بررسی ورفع مسایل كارگری و منابع انسانی این خودروساز شد.

فرشاد مقیمی گفت: به دنبال این هستیم تا با مجموعه فعالیت ها و اقدامات گروه صنعتی ایران خودرو به عنوان بزرگ ترین خودروساز كشورضمن مقابله با مانع تراشی دشمنان برای رونق خودروسازی، به اهداف صنعتی و اقتصادی كشور در شرایط تحریم دست یابیم.

وی افزود: با اصلاح روش های گذشته و بهبود آن و همچنین تعریف و اجرای برنامه های جدید شرایط فعلی را بهبود خواهیم بخشید.

مقیمی ضمن تاكید بر همدلی و همراهی مجموعه های مرتبط برای افزایش تیراژ تولید، كاهش نرخ تولید خودروهای ناقص و تكمیل خودروهای ناقص، ارتقای ایمنی و كیفیت را از دیگر رویكردهای مهم ایران خودرو دانست و گفت: باید بتوانیم محصولات و خدمات درخور و شایسته مردم ارایه كنیم.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با بیان این كه محدود یت های بین المللی را از تهدید تبدیل به فرصت كرده ایم گفت: در گذشته نیز به اثبات رسانده ایم كه هر چه پیچ تحریم تندتر بوده بهتر و با قدرت بیشتری توانسته ایم آن را پشت سر بگذاریم. در شرایط تحریم، همواره رشد صنعتی نرخ بالاتری داشته است، بیشترین تكنولوژی و فن‌آوری های امروز حاصل محدودیت هایی بوده كه در گذشته وجود داشته و با تلاش صنعتگران كشور به ثمر رسیده است.

محمدعلی وكیلی نماینده مردم تهران درمجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار، ایران خودرو را بخشی از غرور ملی هر ایرانی عنوان كرد و همكاری های این شركت با وزارت كار در حوزه روابط كار را بیانگر اهتمام به تكریم جایگاه افرادی دانست كه چرخه این خودروساز را به حركت درمی آورند.

وی گفت: از گذشته تاكنون تمهیدات زیادی برای رضایتمندی كاركنان صورت گرفته و درحال حاضر نیز رضایتمندی كاركنان در كارآمدی و ایجاد حس مسئولیت آنان نقش آفرین است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به جایگاه ایران خودرو در اقتصاد ملی كشور گفت: قضاوت عمومی و گفتمان شكل گرفته در جامعه،‌ زیبنده این مجموعه نیست. مدیرعامل جدید این شركت جوان، پرانرژی و دارای كارنامه موفق در حوزه صنعت است كه امیدواریم با حضور ایشان، منزلت این شركت احیا شود، چون جایگاه این صنعت آسیب دیده و فراتر از مسایل اقتصادی، آسیب اجتماعی است.

وكیلی تصریح كرد: ایران خودرو نیازمند مجموعه ای از اقدامات درون سازمانی برای بهبود جایگاه سازمانی و اقدامات كیفیت بخشی و ارتقا و همچنین اقدامات مدیریتی است. این شركت در نتیجه تصمیمات غلطی كه در گذشته دور و نزدیك به آن تحمیل شده غیراقتصادی اداره می شود كه ماحصل آن افت منزلت بوده است.

وی ادامه داد: ایران خودرو به عنوان شركت پیشرو در خودروسازی كشور باید به برند ملی می رسید و باید بازار كشورهای همسایه را نیزراهبری می كرد. اما شرایط فعلی، نتیجه خواستن های نابجا و غلطی بوده كه بخش‌های مختلف به آن تحمیل كرده اند.

عضو فراكسیون امید مجلس ضمن تحسین جسارت و توانمندی مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو اظهار امیدواری كرد: در دوره جدید علاوه بر بازگشت آرامش و از بین رفتن بدبینی با تمهدیداتی كه از سوی مدیریت اندیشیده می شود احساس امنیت در میان مردم و مشتریان نیز ایجاد شود.

حاتم شاكرمی معاون تنظیم روابط كار وزارت تعاون،‌كار و رفاه اجتماعی نیز در این نشست كیفیت محصول را ضامن اشتغال پایدار خواند و گفت: انتظار مردم توجه به ارتقای كیفیت محصولات، ایجاد آرامش در بازار با بهبود وضعیت تولید و انجام تعهدات مشتریان در انتظار دریافت خودروهای ثبت نامی است.

وی ادامه داد: بیش از 500 هزار نفر نیروی كار در زنجیره تامین و قطعه سازی خودروسازان مشغول فعالیت هستند و هر توقفی در خطوط تولید خودروساز با تعدیل نیرو و مشكلات كارگری در شركت های قطعه ساز همراه است.

شاكرمی با اشاره به اعتبار و وجهه بالای ایران خودرو گفت: تامین كنندگان آسیب پذیر هستند و باید با بهبود شرایط تولید این تهدید برای كارگران قطعه سازی از میان برود.

وی در عین حال تصریح كرد: تحقق این موضوعات در شرایط فعلی بسیار سخت و پرریسك است اما قطعا با توانمندی های مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، از این مسیر عبور خواهیم كرد.

معاون وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی روابط موجود میان كارفرما و كارگران در مجموعه ایران خودرو را تحسین كرد و گفت: نظم ناشی از رعایت قوانین و مقررات در ایران خودرو قابل تقدیر است.

وی خاطرنشان كرد: ماحصل نظم موجود، احساس امنیت شغلی و تعلق خاطر و هم افزایی نیروی كار است كه در كمیت و كیفیت تولید نمایان می شود. این موضوع باید تقویت شود.

شاكرمی همچنین از قرار دادن ظرفیت های موجود وزارت كار از جمله مركز تعلیمات و تحقیقات در اختیار ایران خودرو خبر داد و گفت: این آمادگی وجود دارد تا ظرفیت های موجود برای سالم سازی و استانداردسازی محیط كار و همچنین آموزش های ایمنی در اختیار ایران خودرو قرار گیرد.

در ادامه این جلسه خانم حیدری مدیر کل تامین اجتماعی غرب استان تهران نیز توضیحاتی درباره وضعیت روابط موجود ایران خودرو و سازمان تامین اجتماعی و اقدامات صورت گرفته برای تسهیل امور مربوط به كاركنان ارایه كرد.

گفتنی است، نماینده مجلس، معاون وزیر كار و هیات همراه، در بازدید از خطوط تولید ایران خودرو در سالن های پرس، بدنه،‌رنگ و مونتاژ با فرآیند تولید خودرو به صورت تخصصی آشنا شدند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!