چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۱۷ | ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
کاهش قیمت خودرو در طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده
۱۳:۱۷ | ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
اجاره خودرو

کاهش قیمت خودرو در طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده

پرشین خودرو: مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: بدنبال پیگیری‌های مستمر و گسترده توسط اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور قیمت خودروهای تحویلی در طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده کاهش یافت.

به گزارش پرشین خودرو، مرتضی ضامنی اظهار داشت: از سال ۹۴ تاکنون نوسازی تاکسی‌های فرسوده در کشور با نوسانات زیادی مواجه بوده است.


وی ادامه داد: بعد از چند سال توقف در حوزه نوسازی ناوگان فرسوده تاکسیرانی، طرح نوسازی ۹۰ هزار دستگاه تاکسی از بهمن ماه سال ۹۴ آغاز شد و از سال ۹۵ نیز خودروهای جدید به ناوگان تاکسیرانی اضافه شد و طرح خوبی بود، تاکنون پس از گذشت حدود ۴ سال تنها ۶۴ هزار و ۵۴۰ دستگاه تاکسی نوسازی شدند و ۱۱هزار دستگاه هم جزو ناوگانی هستند که بدون جایگزین اسقاط شدند.

 

تاکسی فرسوده


ضامنی افزود: یکی از دلایل کند شدن روند نوسازی ناوگان تاکسیرانی افزایش ۱۱۰ درصدی قیمت خودرو نسبت به سال گذشته و نوسان قیمت اعلامی خودرو در ماه‌های مختلف سال جاری بوده است که مانعی برای برنامه‌ریزی در این محسوب می‌گردد این نوسان قیمتی به گونه‌ای بوده است که خودروساز در هر ماه قیمت جدید اعلام می‌کرد.

وی اذعان داشت: با توجه به اعتراض و پیگیری‌های گسترده اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور در خصوص خودروهای تحویلی شرکت خودروساز و همچنین قیمت‌های بالای ایران خودرو جهت ناوگان تحویلی در طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده با ورود دستگاه‌های مرتبط و همراهی تیم جدید مدیریتی شرکت ایران خودرو، مقرر گردید قیمت خودرو در حوزه تاکسیرانی کاهش یابد.

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: در ابتدای سال جاری قیمت مصوب برای خودرو پژو ۴۰۵، در حدود ۷۲۰ میلیون ریال اعلام شده بود که بدنبال پیگیری‌های صورت گرفته در این بخش با موافقت شرکت خودرو ساز در طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده، پژوه ۴۰۵ با قیمت ۶۴۳۷۸۵۰۰۰ ریال تحویل متقاضیان می‌گردد.

ضامنی عنوان داشت: اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور در سال جاری به منظور نوسازی تاکسی‌های فرسوده نسبت به انعقاد قرار داد جهت نوسازی ۱۰ هزار تاکسی فرسوده با شرکت خودروساز اقدام نموده است که تا کنون فقط ۵۰۰ دستگاه تاکسی تحویل متقاضیان شده است و بر اساس اعلام شرکت خودروساز مابقی تعهدات در ماه‌های پیشرو انجام خواهد شد.

منبع: ایسنا

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!