پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۱۴:۴۳ | ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
اجاره خودرو

تولید انبوه 45 درصد پروژه‌های ساخت داخلی قطعات

پرشین خودرو: مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو از تحقق برنامه داخلی‌سازی قطعات طبق برنامه زمان‌بندی خبر داد و گفت: بیش از 45 درصد از پروژه‌ها و قراردادهای میز نخست وزارت صمت به تولید انبوه و پیش تولید انبوه رسیده است.

به گزارش پرشین خودرو،‌ فرشاد مقیمی افزود: از مجموع 33 قطعه خوكفا نشده كه همكاری با قطعه‌سازان برای داخلی‌سازی آن در میز نخست خودكفایی آغاز شده، 9 قطعه به تولید انبوه رسیده و 6 قطعه نیز در مرحله تولید یك روز خط (آمادگی برای تولید انبوه) است. باقی قطعات نیز مطابق برنامه درحال خودكفایی است.

وی تصریح كرد: با عزم ایجاد شده در زنجیره تامین،‌ تمامی قطعات طبق برنامه زمان‌بندی به مرحله تولید انبوه خواهد رسید.

مقیمی ارزش قرادادهای میز اول خودكفایی را 420 میلیارد تومان عنوان كرد و گفت: با سرمایه‌گذاری در داخلی‌سازی قطعات، علاوه بر قطع وابستگی و اتكا به توان سازندگان داخلی میزان ارزبری در تولید محصولات نیز به صورت چشمگیری كاهش خواهد یافت.

 

ساپکووی از برنامه خودكفایی بخش دیگری از قطعات تا پایان سال خبر داد و گفت: به زودی پروژه‌هایی را برای داخلی‌سازی تعداد دیگری از قطعات به اجرا خواهیم گذاشت.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو،‌ داخلی‌سازی قطعات را مهم‌ترین اقدام برای برون رفت از بحران تولید خودروهای دارای كسری قطعه برشمرد و افزود: با تولید قطعات وارداتی توسط سازندگان توانمند كشور، امكان طراحی و تولید محصول جدید نیز برای خودروساز فراهم می‌شود.

وی تصریح كرد: گروه صنعتی ایران‌خودرو تحقق اهداف تولید در چارچوب اقتصاد مقاومتی و راهبردهای دولت تدبیر و امید را با جدیت دنبال خواهد كرد.

 

نظر بینندگان
!
!
!