سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۱۶ | ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
امسال 3میلیون لیتر گازوئیل در حمل دریایی صرفه‌جویی شد
۱۴:۱۶ | ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
اجاره خودرو

امسال 3میلیون لیتر گازوئیل در حمل دریایی صرفه‌جویی شد

پرشین خودرو: مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه در سال جاری 27 میلیون تن کالای تجاری از طریق دریا جابجا شده است، گفت: با اقدام ترانشیپ کالا در بندر شهید رجایی 3 میلیون لیتر مصرف سخت صرفه‌جویی شد.

به گزارش پرشین خودرو، محمد راستاد معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان بنادر و دریانوردی امروز در محل بندر خرمشهر گفت: میزان صادرات غیرنفتی در سال جاری 27 میلیون تن بوده که دو برابر واردات بوده است.

وی همچنین گفت: میزان جابجایی تخلیه و بارگیری کالای وارداتی در سال جاری 22 درصد و کالای صادراتی 6 درصد رشد کرده است.

به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی با عملیات ترانشیپ و جابجایی 20 هزار تن گندم از بندر امام خمینی(ره) به بندر چابهار و از طریق دریا 3 میلیون لیتر صرفه‌جویی سوخت انجام شده و 3 هزار کامیون از ترافیک جاده‌ها کاسته شد.


راستاد همچنین گفت: توسعه زیرساخت‌های دریایی کمک قابل توجهی به اقتصاد کشور انجام می‌دهد و با جذب سرمایه‌های بخش خصوصی در هفته جاری شاهد مهم‌ترین قرارداد بخش خصوصی برای احداث پایانه حمل و نقل مواد معدنی به ارزش 5000 میلیارد تومان در بندر شهید رجایی که معادل کل سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بنادر صورت گرفته بودیم.


وی همچنین با اشاره به سخنان جهانگیری معاون اول رئیس جمهور گفت: فعالیت دریایی و کشتیرانی مصداق عملکرد جهادی مدیران است.

 

بندر خرمشهرمدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی همچنین از خارج‌سازی 181 فروند شناور غرق‌شده در رود اروند خبر داد و گفت: هنوز 21 فروند مغروقه مانده‌اند که 3 فروند در سمت ساحل ایران و 3 فروند در وسط رودخانه و بقیه در طرف کشور عراق قرار دارند.

به گفته راستاد تمام اقدامات بندری برای این انجام می‌شود که با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و مشارکت بتوان جایگاه بندر را به مکان اولیه‌اش برگردانیم.

وی همچنین با بیان اینکه برای افزایش بهره‌وری و ترانشیپ یا کاپوتاژ کالا از بندر شهید رجایی و بندر امام خمینی(ره) نهادینه می‌شود.

به گفته راستاد 39 سال قبل در همین روزهای اول مهر شاهد دفاع جانانه رزمندگان اسلام از بزرگ‌ترین بندر تجاری کشور یعنی خرمشهر بودیم و در حالی که دشمن بعثی ادعا می‌کرد ظرف یک روز بندر خرمشهر را می‌گیرد، اما اشغال این شهر 34 روز طول کشید که به دلیل رشادت دلاورمردان ایرانی و مدافعان خرمشهر بود.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی همچنین گفت: بندر خرمشهر در مقطعی تا 50 درصد سهم حمل و نقل دریایی و به میزان 5 میلیون تن تخلیه و بارگیری کالا را در سال انجام داده است.

راستاد با اشاره به راه‌اندازی پروژه‌های امروز در بندر خرمشهر ارزش این طرح‌های اجراشده را 230 میلیارد تومان دانست که از مهم‌ترین این پروژه‌ها راه‌اندازی پایانه بارگیری در بندر خرمشهر است.

منبع: فارس

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!