سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰
پرشین خودرو
read main data
۱۰:۳۰ | ۱۳۹۸/۰۷/۰۶
حذف طرح زوج و فرد از سوی پلیس رد شد
۱۰:۳۰ | ۱۳۹۸/۰۷/۰۶
اجاره خودرو

حذف طرح زوج و فرد از سوی پلیس رد شد

پرشین خودرو: پلیس تاکید دارد این طرح با هدف درآمدزایی است نه کاهش ترافیک. حال باید دید شهرداری در این باره چه تصمیمی می‌گیرد.آیا وزارت کشور در این درگیری جدید ورود می کند؟

به گزارش پرشین خودرو، سردار سیدکمال هادیانفر رئیس‌پلیس راهور ناجا به آخرین نتایج بررسی طرح جدید ترافیک در حلقه دوم توسط کارشناسان پلیس راهور تهران بزرگ اشاره و اظهار داشت: در حال حاضر وضعیت ترافیک در پایتخت وضعیت مطلوبی نیست و طرح کاهش آلودگی نه در ترافیک و نه در آلودگی تاثیر نداشته است.

وی گفت: بنابر تدبیر رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در جلسه نهایی با استماع اظهارنظر کارشناسان تصمیم گرفته شد مراتب در نامه‌ای با امضای فرمانده تهران بزرگ خطاب به شهردار محترم تهران ارسال شود؛ صراحتا در این نامه تاکید کرده‌ایم که این طرح، مساله ترافیک تهران را مرتفع نکرده است؛ ضمن آنکه گره ترافیکی، افزایش سفر و آلودگی هوا بوجود آورده است؛ ضمن آنکه برای مردم نیز بار مالی ایجاد کرده است.


سردار هادیانفر با تاکید دوباره بر این مطلب که آن چیزی که اصرار شهرداری است بیشتر به خاطر پول است نه مدیریت ترافیک، اعلام کرد: به هر حال اجرای این طرح درآمد زیادی را برای شهرداری دارد و طبیعی است که شهرداری مصر به اجرای آن باشد.

 

هادیانفررئیس پلیس راهور ناجا در این خصوص که مسوولان شهری عنوان می‌کنند که پلیس فقط یک رای در شورای ترافیک دارد و نظر پلیس نمی‌تواند اجرای طرح را متوقف کند اعلام کرد: مدیریت ترافیک با پلیس است و این موضوع را قانون تکلیف کرده است؛ در بحث تردد و ترافیک، پلیس مسوولیت دارد و آخرین نظرات و کارشناسی‌ها را پلیس ارائه خواهد داد.

وی گفت: ما منتظر جواب شهردار تهران به نامه فرمانده پایتخت خواهیم بود؛ اگر در ایفای مدیریت ترافیک، کاهش آلودگی و احقاق مردم کاری انجام نشود حتما جلسه شورای عالی ترافیک با حضور وزیر کشور انجام خواهد شد.

سردار هادیانفر در این خصوص که اصلاحات مدنظر پلیس برای اجرای بهینه محدودیت در طرح کاهش چیست؛ اظهار داشت: انتقادی که هم اینک در این طرح داریم این است که مردم در طول هفته یک و نیم روز می‌توانند در محدوده تردد کنند و بقیه روزهای هفته نیز با پرداخت پول آزاد بوده و هیچ محدودیتی برای تردد وجود ندارد؛ این شرایط خودش حاکی از بحث درآمدزایی است و معلوم است که درآمد بیشتر مدنظر است و مدیریتی در این بین وجود ندارد.

وی گفت: ما می‌خواهیم تعداد 4 میلیون را تقسیم بر یک سوم کنیم و در ادامه ماده 18 را اعمال کنیم؛ یعنی تردد را از یک و نیم روز به دو روز افزایش داده و مازادش را اعمال ماده 18 کنیم؛ البته برای اوضاع اضطراری شهروندان نیز حق‌هایی را قائلیم؛ یعنی می‌توانند به طور محدود طرح را خریداری کرده و وارد طرح شوند.

سردار هادیانفر بار دیگر تاکید کرد: طرحی که هم اکنون در حال اجرا است به دلیل کسب درآمد است و صلاحی برای ترافیک و مردم ندارد.


حال باید منتظر ماند و دید که پاسخ اولتیماتوم پلیس به شهرداری تهران چه می‌شود؛ آیا شهرداری کوتاه می‌آید و همه چیز ختم به خیر می‌شود یا این دعوا ادامه پیدا می‌کند و پای وزیر کشور را به مساله ترافیک کلانشهر تهران باز خواهد کرد.

منبع: فارس

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!