شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۴۲ | ۱۳۹۸/۰۷/۰۷
کاهش ارزبری 17 میلیون یورویی با اجرای طرح جهاد خودکفایی قطعات ایران خودرو
۱۲:۴۲ | ۱۳۹۸/۰۷/۰۷
اجاره خودرو
/گزارش خبری/مدیرعامل ایران خودرو خبر داد:

کاهش ارزبری 17 میلیون یورویی با اجرای طرح جهاد خودکفایی قطعات ایران خودرو

پرشین خودرو: مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از داخلی سازی 42 قطعه با همكاری 23 سازنده داخلی و با كاهش ارزبری ۱۷.۴۱ میلیون یورو در تیراژ یک ساله تولید خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو، فرشاد مقیمی در این باره گفت: با اجرای طرح جهاد خودكفایی قطعات كه در زنجیره تامین گروه صنعتی ایران خودرو آغاز شده تاكنون 42 قطعه داخلی سازی شده كه كاهش ارزبری بیش از 17 میلیون یورویی به همراه داشته است.

وی همچنین از همكاری با 32 قطعه ساز برای داخلی سازی 67 قطعه در میزهای اول و دوم خودكفایی وزارت صمت خبر داد و گفت: خودکفایی این قطعات در مجموع ۶۹۸ میلیون یورو کاهش ارزبری در بر خواهد داشت.

مقیمی تصریح كرد: از این قطعات، ۹ قطعه تاکنون به تولید انبوه رسیده و ۷ قطعه نیز بزودی به تولید انبوه خواهد رسید.

وی افزود: درحال حاضر، ایران خودرو همکاری با دیگر سازمان‌ها را در دستور کار خود قرار داده که حاصل آن تعریف ۲۷ پروژه مشترک بوده است. بیشتر این پروژه ها طی امسال و سال ۹۹ به بهره برداری خواهند رسید.

 

ساپکومدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو بهره برداری از زنجیره ارزش و به‌کارگیری پتانسیل‌های موجود در کشور برای خودکفایی مجموعه‌ها را از دیگر فعالیت های این خودروساز برشمرد و گفت: برنامه ریزی برای پیشبرد اهداف خودکفایی مبتنی بر اقتصاد مقاومتی آغاز شده و با جدیت دنبال می شود.

گفتنی است، ایران خودرو در مجموع ۱۴۸ پروژه برای خودكفایی قطعات در سال ۹۸ و بیش از ۱۱۰ پروژه برای سال آینده تعریف کرده که با داخلی سازی حاصل از قطعات این پروژه ها کاهش ارزبری قابل توجهی در صنعت قطعه سازی کشور حاصل خواهد شد.

 

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!