سه شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۴۷ | ۱۳۹۸/۰۷/۰۷
صندوق توسعه حمل‌ونقل تاسیس می‌شود
۱۶:۴۷ | ۱۳۹۸/۰۷/۰۷

صندوق توسعه حمل‌ونقل تاسیس می‌شود

پرشین خودرو: وزیر راه و شهرسازی : خوشبختانه ایجاد صندوق توسعه حمل ونقل مصوب، ابلاغ و منابعی نیز برای آن دیده شد و امیدواریم امسال تاسیس شود.

به گزارش پرشین خودرو، محمد اسلامی افزود: به رغم تمام مشکلات اعتباری و کمبود بودجه، برای اعتلای این سرزمین نیاز به سازندگی داریم.
وی با بیان اینکه حدود ۲۰۰ هزار میلیارد تومان، پروژه در دست اجراست، گفت؛ این طرح‌ها با استفاده از توان شرکت‌های راهسازی در دست اجرا است و همواره بخش خصوصی به عنوان بدنه سازندگی کشور در اولویت قرار دارد.
اسلامی افزود: اگرچه در گذشته منابع مالی کافی وجود داشته و به درستی استفاده نشده است، اما مرور آن‌ها دردی دوا نمی‌کند.
وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: وزارت راه و شهرسازی در تلاش است یک سطحی از روابط و تعاملات را برای اعمال کمترین میزان دخالت در مدیریت طرح‌های عمرانی به وجود آورد.

 

محمد اسلامی


تخصیص‌های نامربوط بازگردانده می‌شوند


وزیر راه و شهرسازی با اشاره به مساله اسناد خزانه و نرخ تنزیل آن نیز تاکید کرد: باید در پیشبرد برنامه‌ها به گونه‌ای مشارکت کنیم که مرتکب حق الناس نشویم. در مقابل نیز از آنجایی که اسناد خزانه بیت المال محسوب می‌شود، آیتم نویس‌ها هم نسبت به بیت المال ملاحظه داشته باشند.
اسلامی با اشاره به قرار گرفتن ساخت و توسعه راه آهن در قانون مشارکت‌های احداث زیرساخت‌های حمل ونقل اظهار کرد: اخیرا موفق به دریافت مصوبه انعقاد قرارداد مشارکت در اجرای طرح اتصال بیرجند به راه آهن بافق- مشهد شدیم و تعداد دیگری نیز در راه است؛ لذا شرکت‌های راهسازی می‌توانند با تشکیل کنسرسیوم و مشارکت با بانک‌های توانمند در طرح‌های ریلی مشارکت کنند.
این عضو کابینه دولت دوازدهم با تاکید بر بالا بردن اولویت‌های اجرایی آزادراه‌ها در کریدور‌های داخلی، افزود: مناطق دو و سه آزاد راه تهران-شمال نیز باید تکمیل شود و ظرفیت جاده‌ای برای دسترسی مردم به شمال کشور افزایش یابد. جاده ساحلی شمال هم یک پروژه بزرگی است که اگر در قالب یک پکیج سرمایه گذاری با کارکرد‌های جانبی آن دیده شود، به عنوان یک سرمایه گذاری ارزشمند، بازده مالی بالایی در بر داشته باشد.


ثبت رکورد پیشرفت فیزیکی ماهانه ۵ درصد در قطعه ۳ آزاد راه تبریز- مرند- بازرگان


وزیر راه و شهرسازی با اشاره به پیشرفت فیزیکی قطعه ۳ آزاد راه تبریز-مرند -بازرگان بیان داشت: به رغم اینکه پیش بینی ما پیشرفت فیزیکی ماهانه ۳ درصد بود، اما به همت کنسیرسیوم متشکل از پیمانکاران داخلی الان رکورد پیشرفت فیزیکی ماهانه ۵ درصد ثبت شد. دو قطعه دیگر نیز در این آزاد راه باید با سرعت شروع شود.
اسلامی استفاده از فرصت صادرات خدمات فنی -مهندسی را مهم برشمرد و گفت: با پیگیری‌های انجام شده در حوزه بین الملل زمینه‌های همکاری جدیدی در روابط با کشور‌های مختلف از جمله ترکمنستان و سوریه ایجاد شد و بخش خصوصی ایران می‌تواند از این فرصت استفاده کند.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

نظر بینندگان
!
!
!