چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۷:۳۳ | ۱۳۸۹/۰۸/۳۰
رکود بازار خودروهای داخلی به دلیل اشباع بازار
۰۷:۳۳ | ۱۳۸۹/۰۸/۳۰
اجاره خودرو

رکود بازار خودروهای داخلی به دلیل اشباع بازار

پرشین خودرو: آغاز فصل پاییز، اشباع بازار، تنوع بالای محصولات و کاهش نقدینگی از مهمترین دلایل راکد شدن بازار خودروهای داخلی محسوب می شود.

به گزارش «پرشین خودرو»، به گفته کارشناسان طبق عرف هر سال با شروع فصل پاییز بازار خودرو خود را برای یک دوره رکود ماهه آماده کرده و در انتظار نیمه بهمن ماه نشسته تا دوباره رگه هایی از رونق و هیاهو را تجربه کند.

دبیر اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو در این باره به خبرنگار ما گفت: در حال حاضر بازار خودرو کشور در رکود سنگینی به سر می برد که این رکود در مقایسه با سال های قبل از شدت و حدت بیشتری برخوردار است.

کاظم صمدی نیکخواه درباره دلیل رکود سنگینی که امسال گریبان بازار خودرو را گرفته است، اظهار داشت: مهم ترین و تاثیرگذارترین دلیل این امر به طرح هدفمندی یارانه ها و مشخص شدن قیمت نهایی بنزین بر می گردد.

وی ادامه داد: در حال حاضر بازار خودرو درگیر شوک حاصل از آزادسازی قیمت بنزین و طرح هدفمندی یارانه ها است و در سرگردانی و آشفتگی به سر می برد. این آشفتگی باعث شده تا خریدار و فروشنده نسبت به معامله خود اطمینان نداشته باشند و از انجام معامله خودداری کنند. این امر منجر به تشدید رکود بازار شده است.

نیکخواه افزود: هم اکنون میزان انجام معاملات در بازار خودروهای داخلی در مقایسه با بازار وارداتی ها کمتر است.

به گفته وی، با طولانی شدن زمان انجام طرح هدفمندی یارانه ها این احتمال وجود دارد که رونق پایان سال بازار تحت تاثیر قرار گرفته و بازار خودرو سال جاری را با رکود به پایان برساند.

دبیر اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو با اشاره به افزایش قیمت کارخانه ای برخی خودروهای داخلی گفت: طی چند روز اخیر قیمت خودرو مزدا تری جدید 2.5 میلیون تومان افزایش یافته و از 42 میلیون به 44.5 میلیون تومان رسیده است که تغییرات نرخ ارز دلیل گرانی این خودرو مطرح شده است.

نظر بینندگان
!
!
!