شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۲۷ | ۱۳۹۸/۰۷/۰۸
دلالان برای نصب فیلتر دوده به شهرداری نفوذ کردند
۱۳:۲۷ | ۱۳۹۸/۰۷/۰۸
اجاره خودرو

دلالان برای نصب فیلتر دوده به شهرداری نفوذ کردند

پرشین خودرو: رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: مدتی پیش برخی دلالان به شهرداری نفوذ کرده و اصرار داشتند فیلترهای دوده در اتوبوس‌ها نصب‌ شود.

به گزارش پرشین خودرو، محمد علیخانی عضو شورای شهر تهران، درباره نصب فیلتر دوده بر روی اتوبوس‌های برون‌شهری اظهار داشت: مدتی پیش برخی از دلالان به شهرداری نفوذ کرده بودند و اصرار داشتند که فیلترهای دوده در اتوبوس‌ها نصب‌ شود.


وی افزود: در ابتدای کار 50 مورد از این فیلترهای دوده بر روی اتوبوس‌ها نصب شد که رانندگان متوجه شدند راندمان موتور اتوبوس‌هایشان کاهش پیدا کرده بنابر این آنها را از اتوبوس‌ها باز کردند ما نیز در شورای شهر مخالف نصب فیلتر دوده بر روی اتوبوس‌ها بودیم و معتقدیم این مسئله تنها سبب هدررفت منابع می‌شود.

 

فیلتر دوده

 


علیخانی با اشاره به اینکه اگر در حال حاضر مجدد سازمان اتوبوسرانی بخواهد فیلتر دوده بر روی اتوبوس‌ها نصب کند تخلف کرده است،‌گفت:‌این مسئله نه در بودجه و نه در برنامه توسعه دیده شده و استفاده از فیلترهای دوده اگر در دستور کار باشد نشان از نفوذ دلالان به شهرداری دارد و ما آن را پیگیری می‌کنیم.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه نصب فیلتر دوده نقشی در کاهش آلودگی هوا ندارد و تنها بحث دلالی و مالی است،‌گفت: حتی برخی برای این مسئله به سازمان محیط زیست ورود کرده و قصد داشتند آنها را مجاب کنند که استفاده از فیلتر دوده مفید است.

وی گفت: در صورتی که محسن پورسیدآقایی معاون شهردار در نصب فیلتر دوده اصرار داشته باشند نشان از ناآگاهی‌شان به این موضوع داشته و البته در زمانی معاون شهردار در دفاع از این موضوع به شورا آمد ولی لایحه مربوطه با موافقت اعضای شورای شهر همراه نبود.

پیمان سنندجی مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران از ورود 50 فیلتر دوده به کشور طی روزهای آینده خبر داد و گفت: 100 عدد فیلتر دوده در سال جاری بر روی اتوبوس‌های دو کابین شرکت واحد نصب می‌شود.

وی اظهار داشت: پروژه اولیه نصب فیلتر دوده با راندمان 98 درصد نتایج مطلوبی داشته و مورد موافقت شرکت کنترل کیفیت هوای تهران بوده لذا در همین راستا ورود 100 فیلتر دوده برای نصب بر روی اتوبوس‌های دو کابین در دستور کار قرار گرفته است.

منبع: فارس

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!