پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۱۸ | ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
موتور ای.سی5 روی پژو301 نصب می شود
۰۹:۱۸ | ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

موتور ای.سی5 روی پژو301 نصب می شود

پرشین خودرو: موتور ای.سی5 با استفاده از تکنولوژی CVVT ( کنترل پیوسته و متغییر سوپاپ ها) و با با بیش از 80 درصد ساخت داخل تولید می شود.

به گزارش پرشین خودرو، گروه صنعتی ایران خودرو در راستای سیاست های وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر بومی سازی فن آوری تولید و استفاده از ظرفیت های داخلی، موتور ای. سی. 5 طراحی کرد که این موتور قابلیت نصب در پژو 301 را دارد.

تاكنون 50 دستگاه از موتور EC5 تولید شده و این موتور که بر پایه موتور تی.یو5 طراحی شده است، با توجه به الزامات زیست محیطی مصوب دولت ، استاندارد آلایندگی یورو 5 را پاس می كند و دوستدار محیط زیست به حساب می آید.

حجم موتور 301، 1.6 لیتر، حداكثر قدرت آن 110 اسب بخار و حداكثر گشتاور آن 150 نیوتن متر در دور موتور 4 هزار است. مصرف سوخت تركیبی این خودرو 7.1 لیتر در هر 100 كیلومتر پیمایش است.

همچنین توان و گشتاور موتور 5 EC به میزان 4 تا 7 درصد نسبت به موتور TU5 افزایش یافته است. این موتور ازآزمون های عملكردی مختلف و شرایط آب و هوای متفاوت سربلند بیرون آمده است. در مجموع، می توان گفت، این موتور منحنی گشتاور یکنواخت تری دارد که موجب کاهش مصرف سوخت آن شده است.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!