جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۰۹:۱۸ | ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
موتور ای.سی5 روی پژو301 نصب می شود
۰۹:۱۸ | ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

موتور ای.سی5 روی پژو301 نصب می شود

پرشین خودرو: موتور ای.سی5 با استفاده از تکنولوژی CVVT ( کنترل پیوسته و متغییر سوپاپ ها) و با با بیش از 80 درصد ساخت داخل تولید می شود.

به گزارش پرشین خودرو، گروه صنعتی ایران خودرو در راستای سیاست های وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر بومی سازی فن آوری تولید و استفاده از ظرفیت های داخلی، موتور ای. سی. 5 طراحی کرد که این موتور قابلیت نصب در پژو 301 را دارد.

تاكنون 50 دستگاه از موتور EC5 تولید شده و این موتور که بر پایه موتور تی.یو5 طراحی شده است، با توجه به الزامات زیست محیطی مصوب دولت ، استاندارد آلایندگی یورو 5 را پاس می كند و دوستدار محیط زیست به حساب می آید.

حجم موتور 301، 1.6 لیتر، حداكثر قدرت آن 110 اسب بخار و حداكثر گشتاور آن 150 نیوتن متر در دور موتور 4 هزار است. مصرف سوخت تركیبی این خودرو 7.1 لیتر در هر 100 كیلومتر پیمایش است.

همچنین توان و گشتاور موتور 5 EC به میزان 4 تا 7 درصد نسبت به موتور TU5 افزایش یافته است. این موتور ازآزمون های عملكردی مختلف و شرایط آب و هوای متفاوت سربلند بیرون آمده است. در مجموع، می توان گفت، این موتور منحنی گشتاور یکنواخت تری دارد که موجب کاهش مصرف سوخت آن شده است.

نظر بینندگان
!
!
!