پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۱۵ | ۱۳۹۸/۰۷/۱۵
توسعه مجتمع‌های ایستگاهی مترو
۱۰:۱۵ | ۱۳۹۸/۰۷/۱۵
اجاره خودرو

توسعه مجتمع‌های ایستگاهی مترو

پرشین خودرو: مدیرعامل شرکت مترو تهران و حومه از توسعه مجتمع‌های ایستگاهی مترو خبر داد و گفت: 5 مجتمع ایستگاهی مترو طی توافق با شهرداری منطقه 20 راه‌اندازی خواهد شد.

به گزارش پرشین خودرو، علی امام مدیرعامل شرکت مترو تهران، درباره توافق مترو تهران با شهرداری منطقه 20، اظهار داشت: این توافق بر اساس دو موضوع مدنظر قرار گرفت که یکی حمایت شهرداری منطقه برای تأمین مالی بخشی از هزینه‌های توسعه جنوبی خط 6 بود.

وی افزود: بر همین اساس قرار شد شهرداری منطقه تا 100 میلیارد تومان به صورت غیرنقد به پیمانکار این خط ارائه دهد تا توسعه جنوبی خط 6 تسریع شود.

مدیرعامل شرکت مترو تهران ادامه داد:‌همچنین بر اساس بند دیگری از این توافق قرار شد شهرداری منطقه 20 در محدوده توسعه جنوبی خط 6 و ایستگاه جوانمرد قصاب در خط یک همکاری لازم را برای ساخت مجتمع‌های ایستگاهی مترو فراهم کند.

 

مترو

 

خاطرنشان کرد: ساخت مجتمع‌های ایستگاهی مترو از سنوات گذشته فعال بوده ولی در دوره‌ای به رکود رسید که طی یکسال و نیم اخیر مجدد مورد توجه قرار گرفته است. امیدواریم بتوانیم هر چه بیشتر از این مسأله جهت توسعه حمل و نقل عمومی گام برداریم از طرفی راه‌اندازی این مجتمع‌ها بر تأمین مالی پروژه‌های مترو نیز مؤثر است.


امام گفت: از 15 سال پیش تا کنون ساخت مجتمع‌های ایستگاهی مترو مورد توجه بوده و در حدود 30 نقطه از نقاط شهر پیگیری‌های لازم برای آن انجام شده و پروانه‌ها توسط شهرداری به سرمایه‌گذار فروخته شده است.

وی با تأکید بر اینکه ساخت مجتمع‌های ایستگاهی ظرفیت‌های فراوانی برای تأمین مالی پروژه‌های مترو فراهم می‌کند، گفت:‌ با توافقی که با شهرداری منطقه 20 انجام گرفته 5 مجتمع ایستگاهی دیگر راه‌اندازی خواهد شد.

منبع: فارس

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!