جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۵۳ | ۱۳۹۸/۰۷/۱۵
تخلیه و بارگیری بنادر باوجود تحریم‌ها افزایش یافت
۱۶:۵۳ | ۱۳۹۸/۰۷/۱۵
اجاره خودرو

تخلیه و بارگیری بنادر باوجود تحریم‌ها افزایش یافت

پرشین خودرو: میزان تخلیه و بارگیری بنادر در ۲۰۰ روز گذشته از امسال، ۴.۳ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است. در این آمار تنها میزان تخلیه و بارگیری دو نوع کالای فله‌ای خشک و مایع افزایش یافته و در بقیه موارد شاهد کاهش و افت آن‌ها بوده‌ایم که البته میزان کاهش در این بخش‌ها کمتر شده است.

به گزارش پرشین خودرو، بر اساس تازه‌ترین آمارهای منتشر شده، میزان تخلیه و بارگیری بنادر از ابتدای سال جاری تا امروز (پانزدهم مهر ماه) ۷۹.۸۹ میلیون تن بوده است که در مقایسه با رقم ۷۶.۵۸ میلیون تنی تخلیه و بارگیری مدت مشابه سال قبل ۴.۳ درصد رشد را نشان می‌دهد.

عملیات تخلیه و بارگیری این حجم از کالا در ۱۷ بندر کشور شامل بنادر آبادان، آستارا، امام خمینی، امیرآباد، انزلی، بوشهر، جاسک، چابهار، خرمشهر، شهید باهنر، شهید رجایی، فریدون کنار، قشم، گناوه، لنگه، نکا و نوشهر انجام شده است.


میزان عملیات تخلیه و بارگیری طی شش ماهه سال جاری در بخش کانتینری ۱۰.۴۷ میلیون تن، فله خشک ۳۱.۵۵ میلیون تن، فله مایع ۳.۰۱ میلیون تن، جنرال کارگو (کالاهای عمومی و متفرقه) ۱۰.۳۶ میلیون تن و مواد نفتی ۲۴.۵۰ میلیون تن بوده است.

 

بنادر

 


عملیات تخلیه و بارگیری در بخش کانتینری به تر تیب ۱۹.۶درصد کاهش را تجربه کرده است، و در حوزه‌های مواد نفتی کاهش ۲.۱ درصدی و جنرال کارگو افت ۴.۲ درصدی داشته است. اما تخلیه و بارگیری محصولات فله ای مایع رشد ۴.۲ درصدی و فله خشک رشد ۲۷ درصدی را نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته داشته است. عملیات کانتینری نیز کاهش ۳۴.۶ درصدی را طی شش ماه اول سال جاری تجربه کرده است.

این در حالی است که میزان عملیات تخلیه و بارگیری در مدت مشابه سال قبل در بخش کانتینری ۱۳.۰۱میلیون تن، فله خشک ۲۴.۸۴ میلیون تن، فله مایع ۲.۸۹ میلیون تن، جنرال کارگو ۱۰.۸۱ میلیون تن و مواد نفتی ۲۵.۰۳ میلیون تن بوده است تا در مجموع میزان ۷۶.۵۸ میلیون تن تخلیه و بارگیری در بنادر کشور به ثبت برسد.

منبع: ایسنا

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
بنادر
نظر بینندگان
!
!
!