چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۴۱ | ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
بوئینگ و پورشه خودروی پرنده برقی می‌سازند
۱۳:۴۱ | ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
گرندکس

بوئینگ و پورشه خودروی پرنده برقی می‌سازند

پرشین خودرو: شرکت هواپیماسازی بوئینگ آمریکا با شرکت پورشه فولکس واگن برای ساخت یک خودروی پرنده برقی کار می کند. این خودرو قادر خواهد بود مردم را در مناطق شهری جابجا کند.

به گزارش پرشین خودرو، شرکت هواپیماسازی بوئینگ آمریکا اعلام کرد با برند خودرو های ورزشی فولکس واگن، پورشه، برای ساخت یک خودروی پرنده برقی کار می کند. این خودرو قادر خواهد بود مردم را در مناطق شهری جابجا کند.

بوئینگ مدتهاست با رقیب اروپایی خود ایرباس و سایر شرکتها برای معرفی خودروهای پرنده بدون سرنشین رقابت می کند. این خودروها می توانند صعود و فرود عمودی داشته باشند.

در اوایل سال جاری میلادی این هواپیما ساز آمریکایی اولین پرواز آزمایشی یک نمونه خودروی هوایی را انجام داد. این خودرومی توانست 2 تا 4 مسافر را در خود جای دهد و تا 50 مایل بالا برود.

 

خودروی پرنده


این پرواز آزمایشی چند ماه پس از آن صورت گرفت که ایرباس یک نمونه از خودروهای مسافرتی بدون سرنشین خود را با همکاری برند آئودی فولکس واگن معرفی کرده بود. این خودرو هم توانایی پرواز دارد و هم توانایی رانندگی روی زمین.


هدف پورشه ساخت ماشین های پرنده ای است که به عنوان تاکسی از آنها استفاده شود.

پورشه و بوئینگ طبق این قرارداد ظرفیت بازار را برای خودروهای هوایی و امکان استفاده از آنها را در مناطق شهری پر جمعیت و شهرهای بسیار بزرگ بررسی می کنند.

این همکاری در زمانی بسیار حساس برای بوئینگ و فولکس‌واگن صورت می گیرد.

این خودروساز آلمانی سعی دارد پس از رسوایی آلایندگی دیزل، تصویر تازه ای از خود بسازد و بوئینگ هم با بدترین بحران از زمان سقوط دو هواپیمای مکس 737 و زمین گیر شدن پرفروش ترین جت خود در سراسر جهان مواجه است.

منبع: تسنیم

اجاره ماشین عروس
اجاره خودرو
نظر بینندگان
!
!
!