جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۷:۰۴ | ۱۳۹۸/۰۷/۲۱
طرح جدید تسلا برای گرم و سرد کردن صندلی‌خودرو
۱۷:۰۴ | ۱۳۹۸/۰۷/۲۱
اجاره خودرو

طرح جدید تسلا برای گرم و سرد کردن صندلی‌خودرو

پرشین خودرو: تسلا در نسل آینده‌ی خودروهای خود از صندلی‌هایی استفاده خواهد کرد که با استفاده از مایع امکان گرم و سرد کردن آن‌ها وجود دارد.

به گزارش پرشین خودرو، تسلا پتنت جدیدی درزمینه‌ی صندلی‌های گرم و سرد شونده را به‌نام خود ثبت کرده است. گرم‌کن و سرد‌کن صندلی اختراع‌های جدیدی نیستند. در خودروهای مجهز به گرم‌کن صندلی، معمولا از المنت‌هایی استفاده می‌شود که با عبور جریان الکتریکی از آن‌ها، دمای‌شان افزایش پیدا می‌کند. سردکن صندلی نیز از دو بخش روکش صندلی منفذدار و پنکه‌ای برای دمیدن هوا درون این سوراخ‌ها تشکیل شده است.

 

صندلی

 

با تمام این‌ها تسلا معتقد است این کارها را به روش دیگری نیز می‌‌توان انجام داد. در اختراع جدید تسلا، نشان داده می‌شود گرم و سرد شدن صندلی با استفاده از لایه‌ای از مایع درون صندلی ممکن است. این مایع به پمپی وصل است که می‌تواند مایع گرم یا سرد شده را درون صندلی پمپ کند.

 

صندلی

 

تسلا هنوز توضیح نداده است مایع استفاده‌شده در این سیستم دقیقا چیست؛ اما احتمالا نوعی ژل است. همچنین، هنوز مشخص نیست با چه روشی قرار است این مایع گرم یا سرد شود. تسلا در جزئیات این اختراع خود روش‌هایی برای مطمئن‌شدن از بروزنکردن نشتی در این سیستم نیز پیش‌بینی کرده است. هنوز مشخص نیست آیا تسلا این ایده را به مرحله‌ی عمل درخواهد آورد یا نه؛ ولی با توجه به علاقه‌ی این شرکت در انجام کارهای متفاوت، نباید از دیدن این فناوری در نسل آینده‌ی خودروهایش تعجب کنیم. 

منبع: زومیت

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!