جمعه ۴ تیر ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۵:۰۲ | ۱۳۹۸/۰۷/۲۴
بندر اقیانوسی چابهار در مسیر توسعه
۱۵:۰۲ | ۱۳۹۸/۰۷/۲۴
اجاره خودرو

بندر اقیانوسی چابهار در مسیر توسعه

پرشین خودرو: عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به توسعه چشمگیر بندر چابهار در مسیر شکوفایی، گفت:برای اجرای خط‌آهن ۳۲ کیلومتری بیرجند قائن ۳۰۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

به گزارش پرشین خودرو، سیداحسن علوی درباره نقش استراتژیک خط‌آهن بیرجند - قائن، اظهار کرد:‌ این پروژه نقش برجسته ای در توسعه اقتصادی کشور دارد و عملا با بهره برداری از آن، بندر چابهار به کشورهای آسیای میانه متصل خواهد شد.

 

علویوی ادامه داد: خط‌آهن بیرجند-قائن بخشی از ابر پروژه راه‌آهن چابهار- زاهدان- زابل- بیرجند-مشهد محسوب می شود که افتتاح کامل این پروژه، بندر اقیانوسی چابهار از طریق ریل به تمام کشورهای شرق و شمال شرق متصل خواهد شد.


وی با یادآوری این‌که برای اجرای خط‌آهن 32 کیلومتری بیرجند قائن 3000 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است، افزود: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته، خط‌آهن چابهار- زاهدان- زابل- بیرجند-مشهد، بندر چابهار را از طریق مرز میرجاوه به کشور پاکستان، از مرزهای میلک و دوغارون به افغانستان، از مرز سرخس به ترکمنستان و در ادامه به قفقاز و آسیای میانه متصل خواهد کرد.


به گفته نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس، بندر چابهار در مسیر توسعه و شکوفایی چشمگیری قرار دارد و لازمه توسعه بیش از پیش این منطقه، تقویت و گسترش خطوط ریلی در این منطقه است، حال با اجرا و افتتاح خط‌آهن چابهار- زاهدان- زابل- بیرجند-مشهد، بندر چابهار به توسعه شگرفی دست پیدا خواهد کرد.

منبع: تسنیم

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!