چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۲۵ | ۱۳۹۸/۰۷/۲۵
علت ۶۰ درصد تصادفات اربعین خستگی و خواب آلودگی
۱۳:۲۵ | ۱۳۹۸/۰۷/۲۵
اجاره خودرو

علت ۶۰ درصد تصادفات اربعین خستگی و خواب آلودگی

پرشین خودرو: رئیس پلیس راهور ناجا گفت: در ۴۸ ساعت گذشته، خواب آلودگی و خستگی که در نهایت منجر به واژگونی و انحراف به چپ شده، عامل ۶۰ درصد تصادفات در محورهای مواصلاتی تردد زوار اربعین بوده است.

به گزارش پرشین خودرو، سردار سید کمال هادیانفر گفت: امسال ۹۷ درصد زائران از مرز زمینی و ۳ درصد از طریق هوایی به عتبات عالیات مشرف شده اند.

وی در تشریح جزئیات سفر زمینی زوار اربعین حسینی افزود: ۵۶ درصد از زوار عزیز از مرز مهران، ۲۵ درصد از مرز شلمچه، ۱۱ درصد از مرز چذابه و ۵ درصد از مرز خسروی برای تشرف به عتبات عالیات عازم عراق شده اند.

 

هادیانفر


رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با بیان اینکه امسال بیش از ۶۰ درصد از زائران از خودروی شخصی برای حضور در مرزهای چهارگانه استفاده کرده اند، ادامه داد: بیشترین تردد وسائل نقلیه در موج رفت را در مرز مهران شاهد بودیم و هم زمان با آغاز و افزایش موج بازگشت، تردد در این محور، ترافیکی سنگین، نیمه سنگین و پر حجم است.


سردار هادیانفر درتشریح وضعیت راه ها بیان کرد: ترافیک در محور خسروی ـ کرمانشاه روان و طبیعی است و بار سنگین ترافیکی در این محور نداریم.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: در مرز مهران با توجه به افزایش موج بازگشت زوار، ترافیک در مواقعی سنگین و کند است و در برخی بازه های زمانی کوتاه به صورت مقطعی محور مهران ـ ایلام یک طرفه می شود و با اتخاذ این تصمیم، تردد ها در این محور هر چند نیمه سنگین، اما روان می شود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: تاکنون تصمیمی برای یک طرفه شدن مسیر مهران ـ ایلام اتخاذ نشده است، اما اگر بار بازگشت زائران به شهر ایلام سنگین شود این محور یک طرفه و اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وی ادامه داد: در ۴۸ ساعت گذشته، خواب آلودگی و خستگی که در نهایت منجر به واژگونی و انحراف به چپ شده؛ عامل ۶۰ درصد تصادفات بوده است.

سردار هادیانفر تاکید کرد: رانندگان عزیز از شتاب و عجله در رانندگی پرهیز و با صبر و حوصله رانندگی کنند و هر ۲ ساعت یکبار ۱۵ دقیقه استراحت کنند.

وی گفت: توقفگاه ها و استراحتگاه های موقتی در طول مسیر تردد برای زوار پیش بینی شده و رانندگان در صورت احساس خستگی، حتما پس از استراحت کافی، رانندگی کنند.

منبع: مهر

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!