پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۳۶ | ۱۳۹۸/۰۷/۲۷
۱۲:۳۶ | ۱۳۹۸/۰۷/۲۷
اجاره خودرو
وزیر راه و شهرسازی:

11000 اتوبوس برای بازگشت زائران اربعین پیش بینی شده است

پرشین خودرو: وزیر راه و شهرسازی گفت: 11 هزار اتوبوس برای بازگشت زائرین اربعین حسینی در نظر گرفته شده و امیدواریم طبق همین برنامه‌ریزی زائران بتوانند با وسایل نقلیه عمومی که برای آن‌ها پیش بینی شده است بازگشت داشته باشند.

به گزارش پرشین خودرو، محمد اسلامی، با اعلام این خبر و با اشاره به انطباق ۹۰ درصدی ارتباط ستاد اربعین و زائران از طریق پیامک گفت: به همین دلیل می‌توان گفت این برنامه‌ریزی جواب داد و اکنون حدود ۸۰۰ هزار نفر که در عتبات بودند، در حال بازگشت به کشور تا دو روز آینده هستند.

وی در قرارگاه مرکزی حمل و نقل زائران اربعین حسینی اظهار کرد: با توجه به این‌که سفر اربعین غیر قابل پیش‌بینی است و زوار و مردم آن را برنامه‌ریزی می‌کنند که چه زمانی به این سفر بروند، با ارتباط اس ام اسی که ستاد مرکزی اربعین با مردم داشت، به گونه‌ای کار پیش رفت که این برنامه‌ریزی ها و عملکرد که مردم و زوار داشتند، ارتباط بهتری نسبت به گذشته پیدا کرد.

اسلامی خاطر نشان کرد: پیش‌بینی‌های لازم برای این که وسیله نقلیه لازم برای آن‌ها فراهم شود، در هر چهار مرز صورت گرفته است. برآورد ما این است که از این ۸۰۰ هزار نفر، با توجه به این‌که تعدادی که با خودروی شخصی مسافرت کردند، حدود ۳۰۰ الی ۳۵۰ هزار نفر بخواهند با اتوبوس برگردند.

 

اتوبوس اربعین


وی با اشاره به سخنان وزیر کشور مبنی بر استراحت زوار در مرز و رعایت نکات ایمنی در رانندگی گفت: این نکات مورد تایید همه ماست که زائران با ما خستگی رانندگی نکنند.

وزیر راه، با تشکر از همه کسانی که در حوزه حمل و نقل اربعین حسینی تلاش کردند بیان کرد: ما با حداقل تاخیر در هواپیما مواجه بودیم؛ حدود ۳۰ الی ۳۵ درصد بیش‌تر از سال گذشته پرواز داشتیم. حدود ۱۰۰ درصد در مسئله قطار از سال گذشته بیش‌تر بوده است و میزان مسافران در حمل و نقل جاده ای با یک افزایش یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفری مواجه شده است.

اسلامی خاطرنشان کرد: امیدوارم که ان‌شاالله بتوانیم به‌سازی و توسعه پایانه‌های مرزی را همچنان ادامه دهیم. کیفی‌سازی راه‌ها را همچنان ادامه دهیم که نه فقط برای اربعین بلکه برای کل ایام مردم بتوانند با رفاهی کامل با ایمنی سفر کنند.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
اتوبوس اربعین
نظر بینندگان
!
!
!