پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۲۲ | ۱۳۹۸/۰۷/۲۷
 انجام نخستین پیاده‌روی کاملا زنانه در فضا
۱۳:۲۲ | ۱۳۹۸/۰۷/۲۷
اجاره خودرو

انجام نخستین پیاده‌روی کاملا زنانه در فضا

پرشین خودرو: اولین پیاده روی فضایی زنانه که دفعه گذشته به دلیل نبود لباس فضایی مناسب به تعویق افتاده بود، بالاخره ساعاتی پیش توسط دو فضانورد زن و به مدت بیش از 7 ساعت برای تعویض یک باتری خورشیدی انجام شد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا، نخستین پیاده روی فضایی کاملا زنانه ناسا که قرار بود در ماه مارس انجام شود، به دلیل نبود لباس فضایی متناسب با هر دو فضانورد زن لغو شد، اما اکنون این رویداد تاریخی بالاخره با موفقیت انجام شد.

طی این پیاده روی فضایی دو فضانورد زن به نام "کریستینا کخ"(Christina Koch) و "جسیکا میر"(Jessica Meir) به مدت بیش از 7 ساعت از ایستگاه بین المللی فضایی خارج شدند برای تعویض یک واحد باتری شارژ/تخلیه باتری که چند روز پیش پس از نصب باتری‌های جدید لیتیوم-یون در خارج از ایستگاه فضایی قادر به فعالیت نبود، سپری کردند.

ناسا چندی پیش این عملیات را در ساعات پایانی لغو کرد، زیرا هم "کخ" و هم "آن مک‌کلین" به لباس فضایی سایز متوسط نیاز داشتند، اما فقط یک لباس فضایی متوسط در آن زمان در ایستگاه فضایی موجود بود.

خبرنگار نیویورک تایمز در آن زمان از "مری رابینت کوال" نویسنده سری کتاب‌های خانم فضانورد پرسید که آیا عدم وجود لباس سایز متوسط ​​به معنای طراحی آنها تنها برای مردان است؟ وی در پاسخ گفت که این حرف در مورد نسل لباس‌های فضایی که در حال حاضر در ایستگاه فضایی وجود دارند و طراحی آنها متعلق به ده 70میلادی و ماموریت‌های آپولو است، صادق است.

گفته می‌شود که اختلال این باتری‌ها به کار خدمه ایستگاه فضایی لطمه نزده بود، اما به هر حال باید تعویض می‌شدند.

این پیاده روی فضایی پنجمین پیاده روی فضایی "کریستینا کخ" بود، اما برای "جسیکا میر" نخستین تجربه بود.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!