شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۰۹ | ۱۳۹۸/۰۸/۰۳
آزمایش خودران های تویوتا به جاده های عمومی رسید +عکس
۱۰:۰۹ | ۱۳۹۸/۰۸/۰۳
اجاره خودرو
/اختصاصی/

آزمایش خودران های تویوتا به جاده های عمومی رسید +عکس

پرشین خودرو: تویوتا از تابستان سال آینده، تست ماشین های خودران خود را به خیابان های عمومی خواهد آورد و این یعنی پیشرفت تویوتا در توسعه وسایل نقلیه مستقل از راننده!

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، همانند برخی از خودروسازان بزرگ جهانی، تویوتا هم به دنبال طراحی و ساخت یک وسیله نقلیه مستقل از راننده است و پیرو همین موضوع در سال های اخیر تجهیزات راداری و سنسورهای مورد نیاز وسایل نقلیه خودران را بر روی لکسوس LS نسل پنجم نصب کرده و آزمایشات خود را انجام می دهد.

 

خودران تویوتا


پیش از این آزمایشات تویوتا بر روی سیستم های مستقل از راننده در جزیره اوتاوا و همچنین میشیگان انجام می شد، اما حالا کمپانی خودروسازی تویوتا اعلام کرده است که با حاصل شدن پیشرفت های چشمگیر در توسعه سیستم های مستقل از راننده، از تابستان سال آینده تست های خود را از مکان های محافظت شده خارج کرده و به سطح شهر خواهد آورد تا به توسعه بهتر و نهایی سیستم های مستقل از راننده این شرکت کمک کنند.

 

خودران تویوتادر حال حاضر کمپانی خودروسازی تویوتا سطح 4 سیستم های مستقل از راننده را در دستور کار خود قرار داده است که خب در این سطح می توان بر روی هدایت وسایل نقلیه بدون دخالت راننده حساب باز کرد، اما به معنی اعتماد کامل بر روی سیستم نبوده و نیاز است که رانندگان هوشیاری کامل هنگام استفاده از این سیستم داشته باشند و در مواقع ضروری هدایت اتومبیل را خودشان به دست بگیرند تا از وقوع حادثه جلوگیری شود.

 

خودران تویوتا


برای اینکه بتوان به سیستم های مستقل از راننده اعتماد کرد و همچنین اتومبیل را به حال خود رها کرده و با دیگر سرنشینان گفتگو کرد، نیاز است که سیستم های رانندگی مستقل از راننده به سطح 5 و بالاتر برسند و آنوقت است که دیگر نیازی به دخالت راننده نبوده و مغز متفکر اتومبیل با عکس العمل های چند میلی ثانیه هدایت اتومبیل را برعهده خواهد گرفت. هرچند رسیدن به سطح 4 وسایل نقلیه خودران هم تلاش های زیادی می خواهد و تا به امروز خودروسازان زیادی در تلاش برای رسیدن به این سطح هستند که از بین آنان کمپانی خودروسازی تویوتا به نتایج خوبی رسیده است.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
خودران تویوتا
نظر بینندگان
!
!
!